Trwa ładowanie...

Trwa weryfikacja poszkodowanych. Konsulat RP w Los Angeles informuje o Polakach

Konsulat RP w Los Angeles "nie otrzymał żadnych doniesień, że wśród ofiar zamachu w Las Vegas są Polacy". Na obecnym etapie nie da się jednak tego całkowicie wykluczyć, bo ofiary są wciąż jeszcze identyfikowane.
Share
Podczas koncertu w Las Vegas wybuchła panika, otworzono broń
Podczas koncertu w Las Vegas wybuchła panika, otworzono brońŹródło: East News
d3yqzk0

- Należy uwzględnić fakt, jak we wtorek wyjaśnił szeryf Joseph Lombardo z Las Vegas, że rozpoznawanie zwłok jest szalenie trudnym i żmudnym procesem, a sporo ofiar zostało stratowanych - poinformowano.

W zamachu, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), zginęło 58 osób, a ponad 500 zostało rannych. 64-letni Amerykanin Stephen Paddock otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu muzyki country w Las Vegas.

Policja ustaliła, że Paddock, który mieszkał niedaleko Las Vegas, najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w w najnowszej historii USA.

Konsulat Generalny RP w Los Angeles informował w poniedziałek na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że monitoruje sytuację w Las Vegas w związku ze strzelaniną i czeka na bliższe informacje o ofiarach.

d3yqzk0

Podziel się opinią

Share
d3yqzk0
d3yqzk0
Więcej tematów