Trwa ładowanie...
d3az4uy

Tragiczny wypadek na quadzie - 14-latka nie żyje

14-letnia dziewczynka zmarła w nocy w szpitalu po tym, jak jeżdżąc quadem
wpadła do rowu i uderzyła w drzewo - poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Policja apeluje o zachowanie ostrożności do wszystkich
użytkowników quadów.

d3az4uy

Jak wynika z ustaleń policji, dziewczynka w sobotę pożyczyła pojazd od swojego krewnego i jechała nim (prawdopodobnie bez stosownych uprawnień) po drodze gminnej. Pokonując łuk, z niewiadomych przyczyn zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. Z ciężkim urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala, gdzie nie udało się jej uratować.

Policja apeluje do osób jeżdżących na quadach o zachowanie ostrożności. Przypomina także o podstawowych zasadach związanych z używaniem tego typu pojazdów.

Quady poruszające się po drogach publicznych muszą być zarejestrowane, muszą posiadać tablice rejestracyjne i muszą mieć aktualne ubezpieczenie OC pojazdu.

Do kierowania takim pojazdem wymagane są uprawnienia: jeżeli jest zarejestrowany jako motorower, to osoba w wieku od 13 do 18 lat powinna posiadać kartę motorowerową; do kierowania pojazdem trzy- lub czterokołowym o masie nieprzekraczajacej 550 kg (z wyjątkiem motocykla) uprawnia prawo jazdy kategorii B1.

d3az4uy

Ponadto - jeżeli właściciel, posiadacz lub użytkownik takiego pojazdu udostępnia go innym osobom, np. nie posiadającym uprawnień lub nietrzeźwym, popełnia wykroczenie i podlega karze grzywny.

Na rodzicach ciąży obowiązek sprawowania nadzoru nad właściwym i odpowiedzialnym korzystaniem z tego typu pojazdów przez dzieci. Jeżeli dziecko doprowadzi do realnego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego poprzez kierowanie takim pojazdem za zgodą rodziców lub innych osób dorosłych, osoby takie narażają się na odpowiedzialność karną do 3 lat pozbawienia wolności.

d3az4uy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3az4uy
Więcej tematów