Trwa ładowanie...
dztuhla

Te ławki powstały, by uczcić niepodległości. Mają WiFi i kody QR

Są nowoczesne, bo mają hot-spot WiFi, ładowarki do urządzeń mobilnych i kody QR, które umożliwiają ściąganie materiałów historycznych. Poza tym odtwarzają patriotyczną pieśń i fragment depeszy Józefa Piłsudskiego. Oto "ławki niepodległości", którymi MON uczcił 100-lecie niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W całej Polsce mają powstać 143 "ławki niepodległości"
W całej Polsce mają powstać 143 "ławki niepodległości" (Wirtualna Polska, Fot: Piotr Barejka)
dztuhla

Jedna ławka kosztowała prawie 30 tys. złotych, a cały projekt 4 miliony. Tak MON uczcił 100-lecie niepodległości, ale na 11 listopada nie powstała żadna ławka. Samorządy mogą stawiać je dopiero od niedawna. Resort oferuje 80 proc. dofinansowania na ich budowę, a nazywa je multimedialnymi pomnikami.

MON chwali się, że projekt ma zarówno walory edukacyjne jak i praktyczne. Do tych pierwszych zaliczają się materiały historyczne, które pobrać można za pomocą fotokodu QR. Ławki odtwarzają też fragment Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i część depeszy Józefa Piłsudskiego, która notyfikowała powstanie niepodległej Polski. Do tych drugich zaś zalicza się hot-spot WiFi oraz ładowarka do urządzeń mobilnych

dztuhla

Mariusz Błaszczak powstanie ławek zapowiadał już w kwietniu. Upadł tym samym pomysł Antoniego Macierewicza, który na 100-lecie stawiać chciał 100 kolumn. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w praktyce sprawdza się pomysł obecnego szefa MON. I pojechaliśmy do Pruszkowa gdzie powstała 1 ze 143 "ławek niepodległości".

Podziel się opinią

Share

dztuhla

dztuhla
dztuhla
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów