Trwa ładowanie...
d2qhcos

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie już za rok. Ruszyło wielkie odliczanie

Został dokładnie rok do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Polsce. Właśnie ruszyło wielkie odliczanie, a wraz z nim system rejestracji uczestników. Pierwszy już się zarejestrował - to Ojciec Święty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie już za rok. Ruszyło wielkie odliczanie
(Facebook/Światowy Dzień Młodzieży/M. Rybczyńska)
d2qhcos

Na rok przed ŚDM został uruchomiony zegar na frontonie Bazyliki Mariackiej w Krakowie, który odmierza czas do największej uroczystości religijnej, jaka odbędzie się w przyszłym roku w Polsce.

- Ten zegar będzie nam przypominał nie tyle o tym, ile jeszcze przed nami pracy, co przede wszystkim o tym, jak szybko zbliża się czas radosnego spotkania z papieżem Franciszkiem - mówi bp Damian Muskus, koordynator generalny przygotowań do ŚDM 2016. **
Na rok przed ŚDM Kraków 2016 uruchomiono również System Rejestracji Pielgrzymów i kandydatów na wolontariuszy. Każdy, kto chciałby zgłosić swoje uczestnictwo, powinien skontaktować się z Diecezjalnym Centrum przygotowań do ŚDM (http://kdm.org.pl/kdm) lub Episkopatem swojego kraju.

 (fot. ŚDM 2016)
((fot. ŚDM 2016))

Co ważne, pierwszy pielgrzym już potwierdził swoją obecność. Ojciec Święty Franciszek po modlitwie „Anioł Pański” na Placu Świętego Piotra w Watykanie, jako pierwszy zarejestrował się na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Na rok do ŚDM Papież zachęcił młodzież całego świata do pielgrzymowania do Krakowa.

Organizatorzy podkreślają, że rejestracja umożliwi pielgrzymom dostęp do usług takich jak: zakwaterowanie, wyżywienie, transport czy ubezpieczenie na czas ŚDM w Krakowie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2qhcos

Podziel się opinią

Share
d2qhcos
d2qhcos
Więcej tematów