Trwa ładowanie...
d2x8an6

Światowe Dni Młodzieży

Najnowsze informacje
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF, fot: Waldemar Deska

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i Brzegach odbyły się w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Informacje o tym, że ŚDM będą w Krakowie ogłosił papież Franciszek na poprzednim spotkaniu młodych katolików w Rio de Janeiro. Do Polski Franciszek przyjechał 27 lipca, w tym czasie oprócz Krakowa i Brzegów odwiedził Częstochowę i były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. W trakcie powrotu do Włoch powiedział, że jest zadowolony z przebiegu i organizacji w Polsce.

W ŚDM uczestniczyło milion wiernych przybyłych z 187 krajów. Organizatorzy kościelnego wydarzenia przyjęli pielgrzymów m.in. z Ghany, Chin, Austrii, Wenezueli, Peru, Japonii, Włoch, Hiszpanii, Mołdawii, Francji czy USA.

Po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie ZAiKS zażądał od organizatorów opłaty miliona złotych za wykonanie w czasie wydarzenia utworów muzycznych. Kilka miesięcy później wyszło na jaw, że nie zapłacono również wszystkich rachunków, m.in. za noclegi pielgrzymów w krakowskich szkołach i bursach, środki czystości i wywóz śmieci. W grudniu ujawniono, że za rachunki na mocy specustawy zapłacił rząd.

Po zakończeniu ŚDM premier Beata Szydło mówiła, że było to wielkie wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Zaangażowanych było wiele instytucji rządowych, samorządowych i służb, które perfekcyjnie wykonały swoją pracę podczas Światowych Dni Młodzieży.

d2x8an6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x8an6
d2x8an6
d2x8an6
Więcej tematów
d2x8an6