Trwa ładowanie...

Panama: Plan piątkowych wydarzeń na Światowych Dniach Młodzieży 2019. Jakie wydarzenia zaplanowano?

Choć Światowe Dni Młodzieży w Panamie trwają od wtorku, to papież Franciszek przybył dopiero w czwartek. W Panamie ma zostać do niedzieli, każdy dzień ma zaplanowany.

Panama: Plan piątkowych wydarzeń na Światowych Dniach Młodzieży 2019. Jakie wydarzenia zaplanowano?Źródło: East News
d4h1n3j
d4h1n3j

Papież Franciszek oficjalnie otworzył ŚDM 2019 w czwartek. W Panamie zostanie do niedzieli. Każdego dnia zaplanowane ma spotkania i msze.

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 - plan wydarzeń na piątek

W piątek 25 stycznia papież Franciszek spotka się z więźniami zakładu karnego dla nieletnich Las Garzas de Pacora. Przyjmie do spowiedzi przebywającą tam młodzież oraz przeprowadzi liturgię pokutną. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:30 czasu polskiego.

Potem, o 17:50 naszego czasu, papież poleci helikopterem do Nuncjatury Apostolskiej.

d4h1n3j

Następnie papież przeniesie się z uczestnikami ŚDM 2019 z całego świata do Campo Santa Maria la Antigua, gdzie odbędzie się droga krzyżowa - tradycja każdej edycji Światowych Dni Młodzieży. Rozpocznie się ona o 23:30 polskiego czasu.

Światowe Dni Młodziezy Panama 2019 - weekendowe wydarzenia

Na weekend papież również ma plany. W sobotę odbędzie się czuwanie na błoniach Jana Pawła II w Metro Park, a w niedzielę Franciszek odprawi mszę kończącą Światowe Dni Młodzieży 2019 i pojawi się z wizytą w ośrodku chorych na AIDS.

d4h1n3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h1n3j
Więcej tematów