Trwa ładowanie...

Światowe Dni Młodzieży 2019 Panama – plan wydarzeń z udziałem papieża Franciszka

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się już 22 stycznia. Papież Franciszek dołączy do wiernych 23 stycznia i będzie im towarzyszył przez 4 dni.

Światowe Dni Młodzieży 2019 Panama – plan wydarzeń  z udziałem papieża FranciszkaŹródło: East News
d1ekbmm
d1ekbmm

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie – środa (23 stycznia)

Na Światowe Dni Młodzieży 2019 do Panamy papież Franciszek przybędzie w środę popołudniu (czasu lokalnego). Po przybyciu na miejsce będzie miała miejsce krótka ceremonia powitalna, po której papież Franciszek uda się do nuncjatury apostolskiej, gdzie wypocznie po 13-godzinnej podróży.

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie – czwartek (24 stycznia)

Światowe Dni Młodzieży 2019 z udziałem papieża Franciszka rozpoczną się w czwartek. Na początek papież weźmie udział w oficjalnej ceremonii powitalnej przed Pałacem Prezydenckim. Następnie spotka się z przedstawicielami władz kraju oraz reprezentantami społeczeństwa w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Kolejnym elementem czwartkowego programu Światowych Dni Młodzieży będzie spotkanie papieża z biskupami Ameryki Środkowej pochodzącymi z Panamy, Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Hondurasu i Nikaragui. Ta część wydarzeń będzie miała miejsce w kościele pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu.

Popołudniu papież Franciszek spotka się z młodzieżą przybywającą na ŚDM. Nad brzegiem Pacyfiku na błoniach Campo Santa Maria la Antigua papież weźmie udział w ceremonii inaugurującej Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

d1ekbmm

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie – piątek (25 stycznia)

W piętek z okazji ŚDM papież Franciszek uda się do zakładu karnego dla nieletnich w Las Garzas de Pacora. Tam odprawi liturgię pokutną, a także wyspowiada przebywającą tam młodzież.

Po południu Światowe Dni Młodzieży wraz z papieżem przeniosą się do Campo Santa Maria la Antigua, gdzie papież Franciszek weźmie udział w tradycyjnej Drodze Krzyżowej.

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie – sobota (26 stycznia)

Sobota Światowych Dni Młodzieży upłynie pod znakiem czuwania Franciszka oraz zgromadzonej młodzieży na błoniach Jana Pawła II w Metro Park.

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie – niedziela (27 stycznia)

Już o 8 rano papież Franciszek odprawi mszę kończąca Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie. W jej trakcie ogłosi również gospodarza kolejnego spotkania młodzieży całego świata z papieżem. Następnym punktem na trasie papieża Franciszka w Panamie będzie wizyta w ośrodku dla chorych na AIDS.
Ostatnim elementem Światowych Dni Młodzieży będzie spotkanie Franciszka z wolontariuszami pracującymi podczas ŚDM.

d1ekbmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ekbmm
Więcej tematów