Trwa ładowanie...

Panama: Papież Franciszek przybył na ŚDM 2019. Przedstawiamy czwartkowy plan wydarzeń podczas ŚDM Panama 2019

Panama – Papież Franciszek przybył do Panamy w środę około godziny 22:30 czasu polskiego. Już dziś spotka się z wiernymi podczas oficjalnej ceremonii powitania i pierwszej mszy podczas ŚDM.

Panama: Papież Franciszek przybył na ŚDM 2019. Przedstawiamy czwartkowy plan wydarzeń podczas ŚDM Panama 2019Źródło: East News, fot: Luis Acosta
d2rmhdt
d2rmhdt

Panama powitała papieża Franciszka na ŚDM

ŚDM Panama 2019 rozpoczęły się na dobre. W środę popołudniu (około 22:30 w Polsce) do Panamy przyleciał papież Franciszek. Jego przylot związany był z wielką euforią. Na trasie wiodącej z lotniska do nuncjatury apostolskiej, gdzie papież będzie nocował, witały go tysiące wiernych z całego świata. Już podczas przejazdu Franciszka nie obyło się bez zaskoczeń. Najpierw papież, zamiast tradycyjnego papamobile, wybrał zwykły samochód osobowy, co wywołało falę zdumienia pośród zgromadzonych. Następnie pod nadjeżdżającą kolumnę papieską wbiegł wierny z Wenezueli.

ŚDM Panama – czwartkowy plan dnia papieża Franciszka

Panama powitała już papieża Franciszka na lotnisku. Na czwartek zaplanowano jednak oficjalną ceremonię powitania głowy Kościoła. Odbędzie się ona w Pałacu Prezydenckim. Kolejnym elementem dnia będzie spotkanie papieża Franciszka z przedstawicielami rządu oraz społeczeństwa Panamy. Następnie papież Franciszek uda się do kościoła pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, gdzie spotka się z biskupami z państw Ameryki Środkowej. Na spotkanie mają przybyć biskupi z Panamy, Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Hondurasu i Nikaragui. Popołudniu Franciszek weźmie udział w mszy inaugurującej ŚDM Panama 2019.

Plan ŚDM Panama 2019 jest niezwykle napięty. Podczas 4 dni papież Franciszek spotka się z tysiącami wiernych, a także z chorymi na AIDS i nieletnimi przestępcami przebywającymi w zakładzie karnym.

d2rmhdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rmhdt
Więcej tematów