Trwa ładowanie...

Światowe Dni Młodzieży 2019 Panama – wielkie święto rozpocznie się już jutro

Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku odbędą się w Panamie. Do kraju w Ameryce Południowej zjeżdżają się wierni z całego świata. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem przybędzie około 250 tys. osób ze 155 krajów.

Światowe Dni Młodzieży 2019 Panama – wielkie święto rozpocznie się już jutroŹródło: PAP
d1c9pdn
d1c9pdn

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie – wierni już czekają

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to jedno z najważniejszych wydarzeń dla tysięcy katolików na całym świecie. Poprzednia edycja tego ważnego spotkania młodych chrześcijan miała miejsce w lipcu 2016 roku w Krakowie. Tym razem papież Franciszek postanowił zaprosić wiernych na spotkanie do Panamy. Obchody Światowego Dnia Młodzieży w Panamie rozpoczną się we wtorek 22 stycznia i potrwają do niedzieli 27 stycznia. Podczas tych kilku dni młodzież z całego świata będzie poznawać inne kultury, tańczyć, śpiewać oraz cieszyć się ze spotkania. Najważniejszym elementem Światowych Dni Młodzieży w Panamie będzie jednak wspólna modlitwa pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Światowe Dni Młodzieży 2019 Panama – liczna reprezentacja Polski

Na Światowe Dni Młodzieży do Panamy wybiera się grupa około 3500 pielgrzymów z Polski. Jest to najliczniejsza ekipa ze Starego Kontynentu. Pośród nich większość stanowić będą wierni z diecezji krakowskiej – około 700 osób.

Światowe Dni Młodzieży w tym roku zapowiadają się niezwykle gorąco. Mowa tu o ciepłej, rodzinnej i niezwykle przyjaznej atmosferze panującej pośród Panamczyków, którzy bardzo cieszą się z przybycia wiernych do ich kraju. Gorąco będzie również ze względu na pogodę. Podczas Światowych Dni Młodzieży temperatury na zewnątrz będą przekraczały 30 st. C. Już teraz klimatyzatory umieszczone na lotniskach nie dają sobie rady z chłodzeniem. Właśnie ze względu na upały organizatorzy zdecydowali, że msza kończąca Światowe Dni Młodzieży rozpocznie się o 8 rano.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzeń podczas Światowych Dni Młodzieży 2019.

d1c9pdn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c9pdn
Więcej tematów