Trwa ładowanie...

ŚDM: pierwsi pielgrzymi wyruszyli ze stolicy na spotkanie z papieżem Franciszkiem

ŚDM: pierwsi pielgrzymi wyruszyli ze stolicy na spotkanie z papieżem Franciszkiem
d2veubj
d2veubj

Pierwsza grupa pielrzgrzymów, Betlejem II wyruszyła do Krakowa na spotkanie z Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży. Spółka Koleje Mazowieckie udostępniła podróżnym specjalne składy pociągów - skorzysta z nich ponad 19 tys. pielgrzymów.

O 8:38 ze stacji Warszawa Wschodnia wyruszyła pierwsza grupa młodzieży, Betlejem II, która liczyła ponad 1000 osób. Do Krakowa zabrały ich specjalne pociągi Kolei Mazowieckich, wynajęte przez trzy diecezje: warszawską, warszawsko-praską oraz radmoską. - W pierwszy rejs wyruszyło ponad tysiąć osób. - mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy spółki.

Podróżnym zostały udostępnione klimatyzowane pociagi zestawione z dwoma pokładami, które są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.Wzmocniona została również ochrona na pokładzie specjalnych pociągów: - Oprócz obecności kierownika pociągu oraz dwóch konduktorów, w pociągu będą obecni również ratownicy medyczni oraz ochroniarze. Dodatkowo w grupie znajduje się 170 opiekunów, którzy będą pilnować pielgrzymów- podkreśla Nowakowska. Wstęp na pokład pojazu miały wyłącznie osoby z grupy Betlejem II, które były oznaczone specjalną opaską.

Podróż do Krakowa ma trwać niecałe trzy godziny: kolejny rejs z Warszawy Wschodniej jest planowany o godzinie 11, a wieczorem wyruszy również pociąg z Radomia. Łącznie wynajetych zostało 19 pociągów Kolei Mazowieckich, które zabiorą do Krakowa prawie 20 tys. pielgrzymów. - W przeszłości organizowaliśmy przejazdy dla różnych grup: zgłaszali się do nas na przykład kibice, którzy chcieli dotrzeć na mecz swojej drużyny. Równiez obsługiwaliśmy transport w ramach festiwalu Opener w Gdyni, jednak nigdy nie mielismy do czynienia z takim przedsięwzięciem logistycznym, jakim są Światowe Dni Młodzieży. - przyznaje Donata Nowakowska.

- Jako przewoźnik jesteśmy dumni z faktu, że możemy włączyć się w przygotowania do tak ważnego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży. Dołożymy starań, by pielgrzymom przyjeżdżającym na uroczystości zapewnić jak najlepsze warunki podróży. Jednocześnie życzę wszystkim uczestnikom, by te dni minęły w religijnej zadumie, wzajemnej życzliwości i przede wszystkim bezpiecznie - powiedział Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich .

d2veubj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2veubj
Więcej tematów