Trwa ładowanie...

Papież Franciszek w Panamie. Z lotniska jechał zwykłym samochodem

Na lotnisku w panamskim Tocumenie wylądował w środę samolot z Franciszkiem na pokładzie. Papież weźmie udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży.

Share
Papież Franciszek w Panamie. Z lotniska jechał zwykłym samochodem
Źródło: PAP/EPA, Fot: BIENVENIDO VELASCO
dtuvs1k

Franciszek drogę z lotniska do stolicy kraju Panama City pokonał zwykłym samochodem osobowym. Na trasie witały go tysiące wiernych z całego świata.

Wizyta papieża jest dla Panamczyków dużym wydarzeniem. Stacje radiowe i telewizyjne nadają z tej okazji specjalne programy, a taksówki przystrojone są flagami światowych Dni Młodzieży.

dtuvs1k

W czwartek po południu Franciszek przywita się z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, którzy przybyli z ponad 150 krajów. Wśród ponad 200 tys. pielgrzymów z całego świata jest ok. 3500 Polaków. Wśród nich są nasi rodacy, którzy przypłynęli żaglowcem Dar Młodzieży, opływającym świat w Rejsie Niepodległości.

Polscy pielgrzymi spotkają się o godzinie 18.00 miejscowego czasu (o północy w Polsce) na mszy, której przewodniczyć będzie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Potem odbędzie się koncert polskich artystów. Wystąpi m.in. Olga Szomańska, Darek Malejonek i Marcin Wyrostek.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie potrwają do niedzieli.

Źródło: tvn24.pl, tvp.info

dtuvs1k

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtuvs1k

Podziel się opinią

Share
dtuvs1k
dtuvs1k
Więcej tematów