Trwa ładowanie...

Panama - Już dziś rozpoczęły się ŚDM. Papież Franciszek do zgromadzonej młodzieży przybędzie dopiero w środę

Panama w 2016 roku została wyznaczona na miejsce spotkania młodych katolików z papieżem Franciszkiem. ŚDM Panama 2019 rozpoczęły się 22 stycznia i potrwają do niedzieli 27 stycznia.

Share
Panama - Już dziś rozpoczęły się ŚDM. Papież Franciszek do zgromadzonej młodzieży przybędzie dopiero w środę
Źródło: East News
d3ww6v7

Panama – ŚDM już wystartowały

Panama już od kilku dni wita przybywających na ŚDM 2019. Do stolicy kraju przyjeżdżają setki tysięcy wiernych z całego świata. Młodzież tańczy, śpiewa i poznaje inne kultury. ŚDM to zawsze wyjątkowe święto i doświadczenie w życiu młodych ludzi, którzy mogą spotkać się z papieżem Franciszkiem i dziesiątkami wiernych.

Panama – plan wydarzeń na ŚDM

Mimo, iż ŚDM w Panamie rozpoczęły się już dzisiaj, to na przybycie papieża Franciszka trzeba będzie jeszcze nieco poczekać. Głowa Kościoła do Panamy przybędzie dopiero w środę. Po krótkim powitaniu na lotnisku, papież Franciszek uda się na spoczynek.

d3ww6v7

Oficjalne przywitanie papieża będzie miało miejsce w czwartek. Wtedy również Franciszek spotka się młodymi ludźmi przybywającymi na ŚDM. Pierwsza msza zostanie odprawiona nad brzegiem Pacyfiku.

W kolejnych dniach papież Franciszek spotka się z osadzonymi z zakładu karnego dla nieletnich, chorymi na AIDS, a także przedstawicielami rządu Panamy. Papież Franciszek tradycyjnie weźmie udział w Drodze Krzyżowej (zaplanowanej na piątek). ŚDM zakończy się w niedzielę. Wówczas o 8 rano papież odprawi mszę kończącą to ważne wydarzenie, a także wyznaczy kolejnego gospodarza ŚDM. Ostatnim wydarzeniem będzie spotkanie papieża z wolontariuszami ŚDM.

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnym planem ŚDM Panama 2019.

d3ww6v7

Podziel się opinią

Share
d3ww6v7
d3ww6v7
Więcej tematów