Trwa ładowanie...
susza

Susza i pożary. Nadleśnictwo Świeradów wydało pierwszy zakaz wstępu do lasu

Niedawno nie można było spacerować po lesie ze względu na zagrożenie koronawirusem. Gdy obostrzenia złagodzono, pojawił się kolejny problem - susza. Nadleśnictwo Świeradów ponownie zabroniło wchodzenia na teren kilku leśnictw. Tym razem powód jest związany z ewentualnymi pożarami.

Share
Susza i pożary. Nadleśnictwo Świeradów wydało pierwszy zakaz wstępu do lasu
Źródło: Agencja Gazeta
d4ltn13

"Od poniedziałku jesteśmy monotematyczni - pożar, pożar, pożar ... z tego powodu ten tydzień 'kończymy' zakazem wstępu do lasu - jak na razie na terenie kompleksu leśnego Wielki Lubański Las" - poinformowano na profilu Nadleśnictwa Świeradów na Facebooku.

Decyzję podjęto ze względu na wystąpienie zagrożenia pożarowego 3. stopnia oraz uszkodzenie drzewostanów, do którego doszło tu 21 kwietnia podczas pożarów. Zakaz wstępu dotyczy następujących Leśnictw: Platerówka, Przylesie, Lubań i obowiązuje do 30 kwietnia.

d4ltn13

Pożary i susza. Płonie Biebrzański Park Narodowy

Susza staje się coraz bardziej realnym problemem. Od kilku dni płonie Biebrzański Park Narodowy. Do akcji włączono blackhawki i i samoloty gaśnicze. Kwota zbiórki na zakup niezbędnego sprzętu przekroczyła już 2,5 mln zł.

Dotychczas ogień objął łącznie ok. 6 tys. ha. - W ostatnich godzinach dało się sytuację opanować. Ogarniętych pożarem było ok. 5 tys. hektarów Biebrzańskiego Parku Narodowego. Nie doszło do zapalenia torfowisk, na razie płoną trawy, trzciny i zarośla. Strażacy są wspierani przez sześć samolotów i śmigłowce - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Sytuacja w Parku jest coraz lepsza.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ltn13

Podziel się opinią

Share
d4ltn13
d4ltn13
Więcej tematów