Trwa ładowanie...

Strażnicy przestają kontrolować kierowców. "Fotoradary wyłączone i zabezpieczone folią"

1 stycznia 2016 r. wchodzi w życie nowa ustawa.

Strażnicy przestają kontrolować kierowców. "Fotoradary wyłączone i zabezpieczone folią"
dmsqcqn
dmsqcqn

Jej głównym założeniem jest pozbawienie uprawnień do kontroli kierowców, ze strony straży miejskiej. Chodzi o wykorzystywanie zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych urządzeń rejestrujących. Dlatego również warszawskie fotoradary zostały już wyłączone.

Strażnicy informują, że aby nie wprowadzać kierowców w błąd wszystkie maszty fotoradarowe zostały zabezpieczone czarną folią. Systematycznie usuwane są również znaki, informujące o kontroli prędkości. Wszystkie sprawy, które dotyczą przekraczania prędkości a nie zakończyły się przed 1 stycznia 2016 roku będą przekazane do dalszych czynności policji.

Przypomnijmy, że sprawa ewentualnego pozostawienia większości fotoradarów na ulicach Warszawy jest w toku. Przejęciem 16 z 27 urządzeń jest bowiem zainteresowany Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Co za tym idzie, zyskałby on możliwość kontroli kierowców i utrzymania systemu w stolicy. Straż miejsca zachęca jednak do przejęcia wszystkich fotoradarów, a nawet zwiększenia ich ilości. O sprawie pisaliśmy tutaj .

dmsqcqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmsqcqn
Więcej tematów