Trwa ładowanie...
d27dq16

Strajk nauczycieli 2019. Kto odpowiada za brak porozumienia?

Obie strony konfliktu są winne brakowi porozumienia między rządem a nauczycielami - wynika z najnowszego sondażu Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Tak twierdzi 36 proc. badanych. Niewiele mniej, bo 34 proc., wini wyłącznie rząd za fiasko negocjacji z oświatowymi związkami zawodowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli 2019. Według sondażu Kantar 36 proc. ankietowanych obarcza obie strony za brak porozumienia
Strajk nauczycieli 2019. Według sondażu Kantar 36 proc. ankietowanych obarcza obie strony za brak porozumienia (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d27dq16

Według telefonicznego sondażu Kantaru, 16 proc. ankietowanych uważa, że to nauczyciele odpowiadają za brak porozumienia z rządem. 8 proc. nie ma zdania, a 6 proc. twierdzi, że żadna ze stron nie jest winna w sprawie strajku w oświacie.

   infogram.com
d27dq16

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-16 kwietnia na ogólnopolskiej i reprezentatywnej grupie osób powyżej 18 roku życia. Wywiad przeprowadzono metodą telefoniczną spośród wybranych wcześniej numerów telefonów stacjonarnych i komórkowych. Próba badania wyniosła 1004 osoby.

Strajk nauczycieli 2019

Sondaż opublikowano we wtorek, czyli 9. dniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Protest w oświacie jest efektem braku porozumienia rządu z dwoma związkami zawodowymi: Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych.

Protest przypada w newralgicznym okresie dla uczniów. W zeszłym tygodniu odbyły się testy gimnazjalne, za to w tym ośmioklasiści piszą swoje egzaminy. Po majówce do arkuszy zasiądą maturzyści.

d27dq16

Zobacz także: Sikorski spotkał się z Tuskiem w Brukseli. Zdradza kulisy spotkania

W czwartek ma rozpocząć się okrągły stół ws. sytuacji w oświacie. Z propozycją wyszedł premier Mateusz Morawiecki w drugim dniu ogólnopolskiego protestu. Pierwotnie rządzący chcieli dyskutować o problemie po Wielkanocy, jednak zdecydowali się przyspieszyć ten termin.

Jak informował szef KPRM, Michał Dworczyk negocjacje rozpoczną się w czwartek o godzinie 10. - Będziemy mieli ze sobą porozumienie, do którego przystąpiła już Solidarność - mówił polityk.

d27dq16

Według szefa rządu, na spotkanie mają zostać zaproszeni: związkowcy, organizacje pozarządowe, pedagodzy, rodzice oraz osoby z opozycji.

Do negocjacji częściowo włączył się także prezydent Andrzej Duda. - Gotów jestem udostępnić na potrzeby pracy rady Belweder, aby toczyły się one w eleganckich wnętrzach, które są ku temu odpowiednie, żeby omawiać poważne, polskie sprawy - zapewnił we wtorek prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d27dq16

Podziel się opinią

Share

d27dq16

d27dq16
Więcej tematów