Trwa ładowanie...
d3xsyl9

ZNP wznawia rozmowy z rządem. Michał Dworczyk: mamy gotowe porozumienie, które podpisała "S"

Na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego w czwartek odbędzie się kolejne spotkanie związkowców z przedstawicielami władz. Czy uda się zakończyć trwający od ponad tygodnia strajk? Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk nie pozostawia złudzeń w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli 2019. ZNP wznawia rozmowy z rządem
Strajk nauczycieli 2019. ZNP wznawia rozmowy z rządem (PAP, Fot: Marcin Obara)
d3xsyl9

"Na nasz wniosek - Zarządu Głównego ZNP - zostało zwołane posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Wracamy do stołu rozmów w czwartek, 17 kwietnia o godz. 10.00. Chcemy rozmawiać wcześniej, bo strajk trwa tu i teraz!" - poinformował na swoim profilu na Twitterze ZNP.

Zaproszenie zostało zaakceptowane, o czym poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. - Przyjęliśmy zaproszenie na spotkanie prezydium Rady Dialogu Społecznego w najbliższy czwartek o godz. 10. Będziemy mieli ze sobą porozumienie, do którego przystąpiła już "Solidarność" - stwierdził w rozmowie z PAP.

d3xsyl9

Zobacz także: Strajk nauczycieli 2019. PiS nie czuje, że przegrywa. "Okrągły stół" ma być nowym otwarciem

W spotkaniu ma także uczestniczyć wicepremier Beata Szydło.

ZNP jest gotowa do rozmów: pytanie z czym przyjdzie strona rządowa?

Czy jest szansa na porozumienie?

d3xsyl9

- My jesteśmy gotowi do rozmów, pytanie z czym przyjdzie strona rządowa. Jeżeli przyjdzie ponownie z porozumieniem w wersji solidarnościowej, trudno będzie o jakiekolwiek porozumienie - stwierdził Sławomir Broniarz - Nie ma jakichkolwiek szans na to, byśmy podpisali ten dokument - dodał.

Zobacz także: Strajk nauczycieli i egzamin ósmoklasisty. Mateusz Morawiecki: w czwartek przedstawimy formułę obrad okrągłego stołu

Szef ZNP stwierdził, że z jego informacji wynika, że w około 60-70 proc. szkół może być problem z przeprowadzeniem matur. - Ta informacja jest informacją płynną. Wbrew temu, co mówi pani minister Zalewska, narasta determinacja nauczycieli dotycząca tego, żeby nie klasyfikować młodzieży. Tylko to nie jest wina tych nauczycieli, to pytanie do rządu, co rząd robił od 10 stycznia, bo wtedy wiedział o proteście - stwierdził szef ZNP.

Podziel się opinią

Share

d3xsyl9

d3xsyl9
d3xsyl9
Więcej tematów