Trwa ładowanie...

ZNP wznawia rozmowy z rządem. Michał Dworczyk: mamy gotowe porozumienie, które podpisała "S"

Na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego w czwartek odbędzie się kolejne spotkanie związkowców z przedstawicielami władz. Czy uda się zakończyć trwający od ponad tygodnia strajk? Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk nie pozostawia złudzeń w tej sprawie.

ZNP wznawia rozmowy z rządem. Michał Dworczyk: mamy gotowe porozumienie, które podpisała "S"Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d2g474v
d2g474v

"Na nasz wniosek - Zarządu Głównego ZNP - zostało zwołane posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Wracamy do stołu rozmów w czwartek, 17 kwietnia o godz. 10.00. Chcemy rozmawiać wcześniej, bo strajk trwa tu i teraz!" - poinformował na swoim profilu na Twitterze ZNP.

Zaproszenie zostało zaakceptowane, o czym poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. - Przyjęliśmy zaproszenie na spotkanie prezydium Rady Dialogu Społecznego w najbliższy czwartek o godz. 10. Będziemy mieli ze sobą porozumienie, do którego przystąpiła już "Solidarność" - stwierdził w rozmowie z PAP.

W spotkaniu ma także uczestniczyć wicepremier Beata Szydło.

d2g474v

ZNP jest gotowa do rozmów: pytanie z czym przyjdzie strona rządowa?

Czy jest szansa na porozumienie?

- My jesteśmy gotowi do rozmów, pytanie z czym przyjdzie strona rządowa. Jeżeli przyjdzie ponownie z porozumieniem w wersji solidarnościowej, trudno będzie o jakiekolwiek porozumienie - stwierdził Sławomir Broniarz - Nie ma jakichkolwiek szans na to, byśmy podpisali ten dokument - dodał.

Szef ZNP stwierdził, że z jego informacji wynika, że w około 60-70 proc. szkół może być problem z przeprowadzeniem matur. - Ta informacja jest informacją płynną. Wbrew temu, co mówi pani minister Zalewska, narasta determinacja nauczycieli dotycząca tego, żeby nie klasyfikować młodzieży. Tylko to nie jest wina tych nauczycieli, to pytanie do rządu, co rząd robił od 10 stycznia, bo wtedy wiedział o proteście - stwierdził szef ZNP.

d2g474v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g474v
Więcej tematów