Trwa ładowanie...
d39x49n

Strajk Kobiet. Sznur ciągników w Nowym Dworze Gdańskim. Rolnicy wsparli kobiety

Strajk Kobiet. W Nowym Dworze Gdańskim do protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji dołączyli rolnicy. Za protestującymi ruszył sznur ciągników, który blokuje miasto.
Share
Strajk Kobiet. Sznur ciągników w Nowym Dworze Gdańskim. Rolnicy wsparli kobiety (Zdjęcia serwisu ndg24.com)
Strajk Kobiet. Sznur ciągników w Nowym Dworze Gdańskim. Rolnicy wsparli kobiety (Zdjęcia serwisu ndg24.com)
d39x49n

Strajk Kobiet trwa. Niedziela to czwarty dzień protestów w obronie prawa do aborcji ze względu na wady płodu.

Strajk Kobiet. Nowy Dwór Gdański: sznur ciągników blokuje miasto

Tysiące Polek i Polaków wyszło na ulice miast w całym kraju. Od początku Strajk Kobiet wspierają taksówkarze. Teraz do protestujących dołączyli rolnicy z Nowego Dworu Gdańskiego.

d39x49n

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości redakcji ndg24.com, widać sznur ciągników, które w wolnym tempie poruszają się za uczestnikami Strajku Kobiet w Nowym Dworze Gdańskim.

Strajk Kobiet w Warszawie. Obezwładniono starszą kobietę. Policja nie reagowała

Strajk Kobiet. Nowy Dwór Mazowiecki ze wsparciem rolników

To, że rolnicy dołączą z ciągnikami do protestujących w Nowym Dworze Gdańskim, było wiadome od niedzieli rano. Wtedy też na Facebooku pojawiło się wezwanie do udziału w "czarnym spacerze".

Strajk Kobiet trwa nieprzerwanie od czwartku 22 października. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie ws. aborcji ze względu na wady płodu. Sędziwie TK uznali, że wspomniana przesłanka jest niezgodna z ustawą zasadniczą.

d39x49n

Tym samym orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego naruszyło kompromis aborcyjny z 1993 roku. Obecnie wykonanie aborcji będzie możliwe tylko w przypadku: zapłodnienia w wyniku gwałtu lub gdy płód zagraża życiu kobiety.

Przeciwko tej decyzji ws. aborcji na ulicach polskich miast protestują tysiące Polek i Polaków. Tylko w piątek Strajk Kobiet odbył się w ponad 60 miastach na terenie kraju. Największe emocje towarzyszą protestom w Warszawie i Katowicach. Tam w ciągu ostatnich kilku dni doszło do starć z policją i licznych zatrzymań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39x49n

Podziel się opinią

Share
d39x49n
d39x49n
Więcej tematów