Trwa ładowanie...

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Wizyta Donalda Trumpa spowoduje utrudnienia

Z powodu obecności prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie na terenie całego kraju wprowadzono stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Decyzja ma charakter prewencyjny. Utrudnienia odczują też mieszkańcy stolicy. Z ruchu zostanie wyłączonych kilkanaście ulic i parkingów.
Share
Warszawa. Wizyta Donalda Trumpa wywoła utrudnienia. Premier wprowadzi stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP
Warszawa. Wizyta Donalda Trumpa wywoła utrudnienia. Premier wprowadzi stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRPŹródło: East News, Fot: Jakub Kamiński
d3x9746

Donald Trump 31 sierpnia rozpocznie swoją wizytę w Warszawie. Weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent USA swoją obecność w Polsce zakończy 2 września.

Premier wprowadza stopień ALFA i ALFA-CRP. Co to jest?

Z tej okazji Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu na terenie Polski pierwszego stopnia alarmowego ALFA i ALFA-CRP. Obowiązuje od środy 28 sierpnia od godziny 00:01 do wtorku 3 września do godziny 23:59. Decyzja ma charakter prewencyjny.

d3x9746

Stopień ALFA to najniższy poziom określony w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Łącznie jest ich cztery. To sygnał dla służb dbających o bezpieczeństwo całej administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności. Z kolei stopień CRP dotyczy zagrożenia w cyberprzestrzeni. Wprowadzono go m.in. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie czy szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Jak się zachować?

Podczas obowiązywania stopnia wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia np. nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki, samochody pozostawione w pobliżu miejsc zagrożeń. Wszelkie zagrożenia powinny być zgłaszane policji za pośrednictwem numeru 997 lub alarmowego 112.

Źródło: um. warszawa.pl

Warszawa. Utrudnienia dla mieszkańców w związku z wizytą Donalda Trumpa

Obecność Trumpa w Warszawie odczują przede wszystkim kierowcy. Na wszystkich ciągach komunikacyjnych, którymi będzie się poruszać kolumna z gośćmi, a także na ulicach poprzecznych (w odległości 50 metrów od skrzyżowań ulic lub pierwszego skrzyżowania), wprowadzone będą zakazy zatrzymywania się. Zostanie również umieszczona tabliczka z informacją o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

d3x9746

Dodatkowo na półtorej godziny przed przyjazdem prezydenckiej limuzyny będą zamykane ulice i drogi krzyżujące się. Zmiany wywołają utrudnienia w poruszaniu się mieszkańców Warszawy po Ochocie czy Śródmieściu. Wprowadzone zostaną również zakazy dotyczące wyznaczonych miejsc postojowych, chodników i zatok. Z ulic stolicy zniknie również ponad 1000 koszy na śmieci.

Warszawa. Przyjazd Trumpa wywoła utrudnienia. Które ulice będą zamknięte?

Z ruchu wyłączone zostaną ulice w rejonie pl. J. Piłsudskiego i Starego Miasta, gdzie na niektórych ulicach zostanie wprowadzony zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych. Ograniczenia dotkną także pieszych w Warszawie. Niedostępne będą również place Teatralny i Zamkowy. Wygrodzone zostaną również obszary w rejonie hoteli.

d3x9746

Utrudnienia dotkną także ulic na drodze z Lotniska Chopina: ul. Żwirki i Wigury, Raszyńskiej i Al. Jerozolimskich. Podróżującym zaleca się wybór pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Władze Warszawy zachęcają, aby na czas wizyty Trumpa w Warszawie korzystać z metra. W niedzielę i poniedziałek częściej będą kursowały pociągi podziemnej kolei.

Dokładne informacje na temat zakazów parkowania i ograniczenia ruchu dostępne są na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x9746

Podziel się opinią

Share
d3x9746
d3x9746
Więcej tematów