Trwa ładowanie...

Wybory do europarlamentu 2019. Premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego na terenie całego kraju wprowadzono stopień alarmowy BRAVO-CRP. Obowiązuje do godz. 16 w dniu 27 maja.
Share
W całym kraju obowiązuje już 2. stopień alarmowy BRAVO-CRP
W całym kraju obowiązuje już 2. stopień alarmowy BRAVO-CRPŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d2i7x8i

"Prezes Rady Ministrów wprowadził na terenie całego kraju stopień alarmowy BRAVO-CRP (2. w czterostopniowej skali dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego)" - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Stopień obowiązuje od 23 maja o godz. 22.00 do 27 maja o godz. 16.00. "Jest związany z wyborami do europarlamentu" - dodał Świszcz.

d2i7x8i

Na oficjalnym portalu antyterroryzm.gov.pl wyjaśniono, że stopień BRAVO-CRP można wprowadzić w przypadku "zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany".

Oznacza to m.in., że zostanie wykonany przegląd zapasów materiałowych i sprzętu, w tym dostępności środków i materiałów medycznych, z uwzględnieniem możliwości wykorzystania ich w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

Zobacz także: Ziobro ostrzega przed Tuskiem: nie ufam mu

Wybory do europarlamentu odbędą się w niedzielę 26 maja. Wyborcy będą mogli głosować w komisjach na terenie całego kraju od godz. 7 do 21.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i7x8i

Podziel się opinią

Share
d2i7x8i
d2i7x8i
Więcej tematów