Trwa ładowanie...
d40lrox

Śląskie. Nie zdziw się gdy trafisz na żubra

Strażacy ochotnicy z Kobióra obok Tychów oraz Nadleśnictwo Kobiór ostrzegają o możliwości spotkania w lesie trzech żubrów. Zwierzęta uciekły z zagrody w Jankowicach koło Pszczyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzy żubry uciekły z zagrody w Jankowicach.
Trzy żubry uciekły z zagrody w Jankowicach. (OSP Kobiór, Fot: OSP Kobiór)
d40lrox

Zwierzęta znajdują się na terenie Nadleśnictwa Kobiór. Ostatni raz widziane były na terenie leśnym w rejonie Cielmic. Mieszkańcy są proszeni o ostrożność. W przypadku napotkania zwierząt, należy poinformować Nadleśnictwo Kobiór (nr tel. 32 2188181) lub zgłosić ten fakt pod numerem alarmowym 112.

- Żubry uciekły prawdopodobnie wczoraj. Jak na razie żadnego z osobników nie udało się złapać, ani zlokalizować. Mamy informację, że były widziane trzy żubry - samce na śródleśnej łące w okolicy tyskich Cielmic. Jest to niepokojące, bo to teren znacznie oddalony od rezerwatu w Jankowicach – mówiła dla portalu tychy.info Elżbieta Wójtowicz, kierownik Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach. - Żubry wychodzą poza rezerwat, mimo że jest on ogrodzony i jest to normalny stan rzeczy. Częściej zdarza się to w okresie letnim, kiedy samice są w okresie wycieleń, wówczas wychodzą poza rezerwat, cielą się i potem wracają z cielakami do stada – dodała.

Strajk Kobiet. Gorąco pod Sejmem. "Kaczyński oskarżył tych ludzi o przelew krwi"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40lrox

Podziel się opinią

Share
d40lrox
d40lrox
Więcej tematów