Trwa ładowanie...

Śląskie. Nie zdziw się gdy trafisz na żubra

Strażacy ochotnicy z Kobióra obok Tychów oraz Nadleśnictwo Kobiór ostrzegają o możliwości spotkania w lesie trzech żubrów. Zwierzęta uciekły z zagrody w Jankowicach koło Pszczyny.

Trzy żubry uciekły z zagrody w Jankowicach.Trzy żubry uciekły z zagrody w Jankowicach.Źródło: OSP Kobiór, fot: OSP Kobiór
d1stic1
d1stic1

Zwierzęta znajdują się na terenie Nadleśnictwa Kobiór. Ostatni raz widziane były na terenie leśnym w rejonie Cielmic. Mieszkańcy są proszeni o ostrożność. W przypadku napotkania zwierząt, należy poinformować Nadleśnictwo Kobiór (nr tel. 32 2188181) lub zgłosić ten fakt pod numerem alarmowym 112.

- Żubry uciekły prawdopodobnie wczoraj. Jak na razie żadnego z osobników nie udało się złapać, ani zlokalizować. Mamy informację, że były widziane trzy żubry - samce na śródleśnej łące w okolicy tyskich Cielmic. Jest to niepokojące, bo to teren znacznie oddalony od rezerwatu w Jankowicach – mówiła dla portalu tychy.info Elżbieta Wójtowicz, kierownik Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach. - Żubry wychodzą poza rezerwat, mimo że jest on ogrodzony i jest to normalny stan rzeczy. Częściej zdarza się to w okresie letnim, kiedy samice są w okresie wycieleń, wówczas wychodzą poza rezerwat, cielą się i potem wracają z cielakami do stada – dodała.

Strajk Kobiet. Gorąco pod Sejmem. "Kaczyński oskarżył tych ludzi o przelew krwi"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1stic1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1stic1
Więcej tematów