Trwa ładowanie...
d2onzff

Śląsk. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Nie zabrakło kobiet

Szeregi śląskiego garnizonu policji zasiliło 81 nowych mundurowych, w tym 4 kobiety. W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się we wtorek ich uroczyste ślubowanie. Zasilą oddziały prewencji w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie, a także wydział konwojowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szeregi śląskiego garnizonu policji zasiliło 81 nowych mundurowych, w tym 4 kobiety.
Szeregi śląskiego garnizonu policji zasiliło 81 nowych mundurowych, w tym 4 kobiety. (Policja Śląska, Fot: slaska.policja.gov.pl)
d2onzff

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowanie miało skromniejszy charakter i odbywało się w czterech turach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Od nowych policjantów przysięgę przyjął komendant wojewódzki policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. W uroczystości udział wzięli również bezpośredni przełożeni nowo przyjętych policjantów.

Nowi policjanci ślubowali na sztandar komendy wojewódzkiej policji w Katowicach, a oprawę muzyczną uroczystości zapewnił trębacz z policyjnej orkiestry katowickiej komendy wojewódzkiej.

Generał pogratulował nowym policjantom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

d2onzff

Zaznaczył również, że policjant zawsze musi obiektywnie wykonywać swoje obowiązki w oparciu o przepisy prawa. Szef śląskich mundurowych życzył nowym policjantom powodzenia w realizacji zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji, sukcesów w służbie oraz aby zawsze wracali z niej bezpiecznie do swoich domów.

Ślubowanie w śląskim garnizonie policji. Gdzie będą pracować

Nowych policjantów czeka teraz kurs podstawowy w policyjnych szkołach, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne w służbie. Nowi funkcjonariusze zasilą stan etatowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pełniąc służbę w:

  • oddziale prewencji policji w Katowicach
  • samodzielnym pododdziale prewencji policji w Bielsku-Białej
  • samodzielnym pododdziale prewencji policji w Częstochowie
  • wydziale konwojowym i policji sądowej KWP w Katowicach
d2onzff

Polskie weto w UE. To nie pierwszy raz. Radosław Sikorski tłumaczy, po co chciał to zrobić Donald Tusk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2onzff

Podziel się opinią

Share
d2onzff
d2onzff
Więcej tematów