Trwa ładowanie...

Jastrzębie Zdrój. Seryjny włamywacz w rękach policji

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 22-latek, który kilka razy dopuścił się kradzieży oraz kradzieży z włamaniem na terenie Jastrzębia-Zdroju. Dodatkowo, mężczyzna w kancelarii komorniczej posłużył się podrobionym dokumentem.

Share
Jastrzębie Zdrój. 22-letni jastrzębianin ma sporą kartotekę.
Jastrzębie Zdrój. 22-letni jastrzębianin ma sporą kartotekę.Źródło: Policja Śląska
dgg6zxr

Złodziej został zatrzymany przez policjantów z jastrzębskiej komendy. Podejrzany usłyszał zarzuty licznych włamań i kradzieży na terenie Jastrzębia-Zdroju. Niczym nie gardził. Jego łupem padły różne przedmioty, które przedstawiały jakąkolwiek wartość i można było je szybko sprzedać. 22-latek ma m.in. na koncie potrójne włamanie do samoobsługowej stacji benzynowej, skąd skradł kasetki z pieniędzmi. Poza tym, w jednym z mieszkań na ulicy Pomorskiej w Jastrzębiu Zdroju ukradł pieniądze, sejf, biżuterię oraz kilka telefonów komórkowych.

To nie wszystkie jego przewinienia. W październiku ubiegłego roku posłużył się podrobionym dokumentem w kancelarii komorniczej. Okazał fałszywe potwierdzenia przelewu.

dgg6zxr

Jastrzębie-Zdrój. 22-latek odpowie za szereg włamań

Mężczyzna próbował też włamać się do wpłatomatu na stacji paliw w Rudzie Śląskiej. 22-latek odpowie także za czterokrotne niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowani pojazdami.

Wszystkie te przestępstwa miał popełnić w okresie od czerwca ubiegłego roku do lutego tego roku. Jastrzębianin z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt. Sędzia przychylił się do niego i decydował o umieszczeniu podejrzanego na dwa miesiące w areszcie.

W tym czasie policjanci i prokurator będą mogli uzupełnić i zakończyć postępowania toczące się przeciw podejrzanemu i skierować akt oskarżenia do sądu.

Nowe obostrzenia. Wojciech Andrusiewicz o "prawdopodobnej" regionalizacji. Zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgg6zxr

Podziel się opinią

Share
dgg6zxr
dgg6zxr
Więcej tematów