Trwa ładowanie...
dgwwjr9

Siergiej Ławrow: naród wiele wycierpiał. Czas zatrzymać wojnę

Wszyscy odpowiedzialni politycy, wszyscy kierujący uzbrojonymi ludźmi - zarówno w Kijowie jak i na południowym-wschodzie Ukrainy - powinni uświadomić sobie swoją odpowiedzialność przed tym narodem, który tak wiele wycierpiał i zatrzymać wojnę - oświadczył Siergiej Ławrow. Rozmowy Grupy Kontaktowej, w sprawie Ukrainy, rozpoczną się w Miśku w południe czasu polskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siergiej Ławrow: naród wiele wycierpiał. Czas zatrzymać wojnę
(PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
dgwwjr9

Ławrow: USA popierają "partię wojny" w Kijowie

Jak informuje telewizja Rossija-24, minister spraw zagranicznych Rosji Ławrow tłumaczył, że to plan Putina może być wzięty za podstawę do rozmów w trakcie posiedzenia Grupy Kontaktowej.

Putin proponuje siedmiopunktowy plan przerwania rozlewu krwi

dgwwjr9

- Będziemy gotowi wysłuchać również dodatkowych propozycji od uczestników Grupy Kontaktowej w nadziei, że uda się sformować wspólne stanowisko - podkreślił jednocześnie szef rosyjskiej dyplomacji.

Minister Ławrow oświadczył, że aktualnie najważniejszą kwestią jest przerwanie ognia w Donbasie. - Wszyscy odpowiedzialni politycy, wszyscy którzy kierują uzbrojonymi ludźmi zarówno w Kijowie jak i na południowym-wschodzie Ukrainy powinni uświadomić sobie swoją odpowiedzialność przed tym narodem, który tak wiele wycierpiał i zatrzymać wojnę - mówił Ławrow.

Z kolei prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że ogłosi rozejm, jeśli na spotkaniu Grupy zostanie uzgodniony plan pokojowy. Również separatyści z Donbasu złożyli podobną deklarację.

W środę prezydent Władimir Putin przedstawił swój plan, który ma pomóc w uregulowaniu sytuacji na Ukrainie.

Spotkanie Grupy odbędzie się w hotelu "Prezydent", tuż obok starej rezydencji przywódcy Białorusi. Aktualnie nie wiadomo na jakim szczeblu będą reprezentowani przedstawiciele Ukrainy, Rosji, OBWE i separatystów z Donbasu. Niektóre moskiewskie media sugerują, że w przypadku pozytywnego zakończenia rozmów i przerwania ognia na wschodniej Ukrainie Rosja może uniknąć nowych sankcji ze strony Zachodu.

dgwwjr9

Podziel się opinią

Share

dgwwjr9

dgwwjr9
Więcej tematów