Trwa ładowanie...
d3fw4ii

Rzecznik rządu: Premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna ważne spotkania z ministrami

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiada serię spotkań premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami. Cel: ustalenie planów do końca kadencji. Rzecznik zdradził także plany PiS na kampanię. Powiedział o ważnym wydarzeniu kampanijnym planowanym na początek lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki planuje spotkania z ministrami.
Premier Mateusz Morawiecki planuje spotkania z ministrami. (East News, Fot: Krystian Maj/REPORTER)
d3fw4ii

Jak przyznał nowy rzecznik Rady Ministrów Piotr Müller w rozmowie z Radiem Zet: - W przyszłym tygodniu pan premier Morawiecki rozpocznie spotkania z wszystkimi ministrami indywidualnie. Tak, aby ustalić harmonogram prac do końca kadencji.

CZYTAJ TEŻ: Piotr Müller zamiast Joanny Kopcińskiej. Kim jest nowy rzecznik rządu

Jak powiedział polityk, "te pięć czy sześć miesięcy, które są przed nami, to jest okres, który musimy bezwzględnie wykorzystać do tego, aby konsekwentnie zrealizować te wszystkie zapowiedzi i zastanowić się, czy są jeszcze jakieś tematy legislacyjne, które możemy wdrożyć w tej kadencji". - Myślę więc, że po tym tygodniu będzie można to bardziej uściślić, bo tak jak wspomniałem, pan premier chce spotkać się z każdym ministrem z osobna - stwierdził Müller.

d3fw4ii

Jaka kampania PiS

Pytany o kampanię, rzecznik rządu przekonywał: - My realizujemy na dobrą sprawę cały czas te zapowiedzi, które zapowiadaliśmy, w związku z tym, jeżeli ktoś to traktuje jako element kampanii wyborczej, to my patrzymy na rządzenie w sposób permanentny. Czyli realizujemy konsekwentnie to, co obiecywaliśmy.

d3fw4ii

Polityk zapowiedział także dużą konwencję programową PiS. - Na początku lipca odbędzie się najprawdopodobniej taka konwencja programowa. Zresztą wczoraj, przedwczoraj trwał kongres "Polska Wielki Projekt". To też jest takie miejsce dla naszej strony sceny politycznej, gdzie wykluwają się pewne idee dotyczące właśnie rządzenia państwem. Ale w lipcu - to już jest zapowiedziane - odbędzie się też kongres programowy - powiedział rzecznik rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fw4ii

Podziel się opinią

Share

d3fw4ii

d3fw4ii
Więcej tematów