Trwa ładowanie...

Rzecznik rządu: premier podjął decyzję. "Dajemy bobrom spokój"

Żadnych zmian w sprawie bobrów nie przewidujemy - zapewnił nowy rzecznik rządu Piotr Mueller. To odpowiedź na pomysł ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, by bobry trafiły na listę zwierząt łownych z możliwością wykorzystania ich do celów kulinarnych.

Share
Rzecznik rządu: premier podjął decyzję. "Dajemy bobrom spokój"Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d22xa25

- Premier podjął dzisiaj decyzję, że żadnych zmian nie będziemy wprowadzać, więc temat jest zamknięty w tym zakresie - stwierdził w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News Piotr Mueller. - Dajemy bobrom spokój - dodał.

Pod koniec maja na konferencji "Rola izb rolniczych w kształtowaniu i realizacji polityki rolnej państwa" minister rolnictwa stwierdzil, że chce wystąpić o uznanie bobrów i żubrów za "zwierzęta jadalne". - Teraz nie wiadomo, co z tym bobrem zrobić, nawet jakby się go upolowało - stwierdził minister Ardanowski.

- A jeszcze jak ludzie sobie przypomną, że płetwa bobra ma ponoć właściwości afrodyzjaków, to się może okazać, że i problem bobrów się niedługo skończy - zacytował dwa dni temu słowa ministra serwis Farmer.pl. Ta wypowiedź wywołała prawdziwą burzę.

d22xa25

Minister wielokrotnie tłumaczył się z tych słów, a w piątek obwieścił, że jego resort chce wpisać bobry i żubry na listę zwierząt łownych z możliwością wykorzystania ich do celów kulinarnych.

Obecnie bobry są w Polsce częściowo chronione - dopuszcza się na przykład pewne redukcje ich liczebności. Zwierzę znajduje się również na liście gatunków podlegających specjalnej ochronie w Unii Europejskiej.

Mueller dopytywany o słowa ministra rolnictwa odparł, że to dosyć zabawna sytuacja, bo jest rzecznikiem rządu od dwóch, trzech dni, a temat bobrów to temat, "który zapamięta solidnie".

Źródło: polsatnews.pl

d22xa25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22xa25
Więcej tematów