Trwa ładowanie...
d3hyij4

Rydzyk narzeka na Polskę kongresmenom z USA

Rydzyk korzysta ze sławy w Stanach, narzeka na Polskę i chwali Donalda Trumpa. Amerykańscy kongresmeni w szoku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rydzyk skarży się na Polskę w USA.
Rydzyk skarży się na Polskę w USA. (ONS.pl)
d3hyij4

Rydzyk – popularność w Ameryce

Ojciec Tadeusz Rydzyk – Dyrektor Radia Maryja cieszy się popularnością nie tylko w Polsce, ale również z granicą, w odległych Stanach Zjednoczonych. Rydzyk zdecydował się wykorzystać swoją sławę i spotkać z amerykańskimi kongresmenami. Jego zaskakująca wypowiedź wprawiła jednak wielu deputowanych w osłupienie. Ku zdziwieniu wszystkich oznajmił bowiem, że… w Polsce cały czas panuje komunizm.

Rydzyk o walce z komunizmem

Nie ulega wątpliwości, że wypowiedź księdza Rydzyka na spotkaniu z amerykańskimi kongresmenami była delikatnie mówiąc przesadzona. Jego wyjątkowo krytyczna ocena sytuacji politycznej w Polsce bardzo zaskoczyła miejscowych polityków. W swojej wypowiedzi Tadeusz Rydzyk oznajmił, że droga „rodziny Radia Maryja” do obecności w każdym polskim domu nie było prosta. Zaznaczył również, iż nawet po latach komunizmu jego katolickie wartości spotykają się ze sprzeciwem. Poniesiony emocjami w dalszej wypowiedzi dodał coś, co kompletnie zaskoczyło Amerykanów. Stwierdził, żee nasza walka nadal trwa, gdyż… komunizm w Polsce się nie skończył. Jeden z obecnych na spotkaniu kongresmenów wyraził szczere zainteresowanie jego osobą. Był to Brian Babin z Teksasu, który poruszony stwierdził, że Rydzyk nawraca kraj na właściwą drogę.

d3hyij4

Ksiądz Rydzyk popiera Donalda Trumpa

Po spotkaniu dyrektor Radia Maryja w rozmowie z dziennikarzami nie omieszkał pogratulować Amerykanom głowy państwa. Jego zdaniem Donald Trump wprowadza do Stanów Zjednoczonych moralność będącą naturalnym prawem do życia.

d3hyij4

Podziel się opinią

Share

d3hyij4

d3hyij4
Więcej tematów