Trwa ładowanie...

Rodzina 500 plus. Sprawdź, ile pieniędzy mogą stracić rodzice, którzy nie złożą wniosku o przyznanie 500+ do końca września

Rodzina 500 plus. Rodzice, którzy nie złożą wniosku o przyznanie świadczenia 500+ do końca września mogą stracić 1500 złotych. Sprawdź, gdzie oraz w jakich terminach należy złożyć dokumenty.

Share
Rodzina 500 plus. Sprawdź, ile pieniędzy mogą stracić rodzice, którzy nie złożą wniosku o przyznanie 500+ do końca września
Źródło: East News, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
dwn4uno

Rodzina 500 plus – komu przysługuje świadczenie i jak złożyć wniosek?

Przypominamy, że od 1 lipca 2019 program Rodzina 500 plus objął wszystkie dzieci do 18. Roku życie, bez względu na dochód rodziny. Według szacunków resortu, dzięki tej zmianie ze świadczenia skorzysta około 6,8 milion osób, czyli niemalże dwa razy więcej niż dotychczas. Wiadomo, że osoby, które mają przyznane do 30 września 2019 świadczenie wychowawcze na drugie oraz kolejne dzieci, mają złożyć jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczeń na wszystkie dzieci. Dużym udogodnieniem jest możliwość składania dokumentów przez internet. Należy to wykonać za pośrednictwem internetowego serwis banku, portalu PUE ZUS lub portalu Emp@tia. Od 1 sierpnia 2019 wniosku o przyznanie świadczeń można również składać listownie lub bezpośrednio w urzędzie.

500 plus – rodzice mogą stracić pieniądze?

Osoby zamierzające skorzystać ze świadczeń, powinny dokładnie pilnować terminów. Złożenie wniosku do końca września w praktyce będzie oznaczało otrzymanie świadczenia (w przypadku pierwszego dziecka) z wyrównaniem do lipca. Pieniądze zostaną wówczas wypłacone najpóźniej do 30 listopada 2019 roku. Od października 500+ będzie przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca złożenia wniosku. Oznacza to, że osoby, które nie dostarczą dokumentu do końca września, mogą stracić pieniądze przyznawane za lipiec, sierpień oraz wrzesień (razem 1500 zł).

dwn4uno

Podziel się opinią

Share
dwn4uno
dwn4uno
Więcej tematów