Trwa ładowanie...

Rekordowy rok w Muzeum Powstania Warszawskiego. "630 tysięcy gości"

Jest to najwyższa frekwencja w całej historii Muzeum.

Rekordowy rok w Muzeum Powstania Warszawskiego. "630 tysięcy gości"
d403dqu
d403dqu

W 2015 roku rekordowa liczba gości wzięła udział w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. 630 tys. uczestników mogło poznać historię bohaterskiej obrony stolicy oraz fakty z okresu II wojny światowej. Takiej frekwencji Muzeum nie odnotowało w ciągu wszystkich 11 lat swojego istnienia. Najlepszym miesiącem pod tym względem co nie dziwi był sierpień, kiedy to placówkę odwiedziło ponad 100 tys. osób.

Imponujące zainteresowanie towarzyszyło szczególnie prezentacji filmu "Powstanie Warszawskie" oraz transmisji z akcji śpiewania piosenek powstańczych, które obejrzało grubo ponad 1,5 mln widzów. W zwiedzaniu z przewodnikiem uczestniczyło dokładnie 4730 grup zorganizowanych. Jest to dowód na zainteresowanie również ze strony młodego pokolenia. Muzeum Powstania Warszawskiego przyciągnęło w 2015 roku wielu zagranicznych gości, wśród których byli m.in. były trener Legii Warszawa Henning Berg, dowódca wojsk USA w Europie gen. Ben Hodges, brytyjski dziennikarz James May czy też belgijska para królewska.

Kluczowe wydarzenia mijającego roku to na przykład: odkrycie w kamienicy przy Polnej konspiracyjnej skrytki płk. Jana Rzepeckiego, obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, specjalny pokaz filmu "Pilecki" czy też pozyskanie szczątków "Liberatora" odnalezionego w Jeziorku Kamionkowskim.

Placówka jest doskonałym przykładem, że w oparciu o poznanie historii Polski i Warszawy oraz budowanie dialogu międzypokoleniowego można pozyskać duże zainteresowanie odbiorców. Co ciekawe, z roku na rok liczba odwiedzających stale się zwiększa. Ze szczegółami podsumowania można zapoznać się tutaj .

d403dqu
d403dqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403dqu
Więcej tematów