Trwa ładowanie...
d2m62tz

Rekonstrukcja rządu. Wiadomo, które ministerstwo obejmie Jarosław Gowin

Zbliżająca się rekonstrukcja rządu dotychczas stanowiła jedynie pretekst do spekulacji. Teraz pojawiają się konkretne informacje o kształcie gabinetu premiera Morawieckiego po zmianach. Do rządu wróci Jarosław Gowin. Ma objąć resort rozwoju.
Share
Warszawa, 11.09.2020. Prezes Porozumienia Jarosław Gowin podczas obrad Konwencji Porozumienia Młodych w warszawskim kinie "Palladium"
Warszawa, 11.09.2020. Prezes Porozumienia Jarosław Gowin podczas obrad Konwencji Porozumienia Młodych w warszawskim kinie "Palladium"Źródło: PAP, Fot: PAP/Tomasz Gzell, Tomasz Gzell
d2m62tz

Dotychczas szefową Ministerstwa Rozwoju była najbliższa współpracownica Jarosława Gowina Jadwiga Emilewicz. Wszystko wskazuje na to, że będzie musiała pożegnać się z ministerialną teką.

Rekonstrukcja rządu. Gowin za Emilewicz

Do informacji o nowej roli Jarosława Gowina w rządzie dotarło radio RMF FM. Z najnowszych ustaleń liderów Zjednoczonej Prawicy wynika, że prezes Porozumienia powróci na fotel wicepremiera i przejmie od Jadwigi Emilewicz Ministerstwo Rozwoju.

d2m62tz

Dotychczasowa szefowa resortu rozwoju po utracie stanowiska w rządzie, może trafić do kancelarii premiera. Według innego scenariusza Emilewicz mogłaby wystąpić z Porozumienia i wówczas objąć stery innego ministerstwa. Obecna minister rozwoju nie może jednak wstąpić do żadnej z pozostałych partii należących do Zjednoczonej Prawicy, bo zakazuje tego umowa koalicyjna.

Białoruś. Dworczyk podał datę spotkania z opozycją. Wyjaśnił, czemu nie będzie Hołowni

Rekonstrukcja Rządu. PiS się rozpycha

Z dotychczasowych informacji o ustaleniach koalicjantów wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza skupić w swoich rękach jak najwięcej władzy. PiS zamierza pozostawić swoim koalicjantom po jednym ministerstwie, jednocześnie tworząc super resorty w których będzie miało pełną decyzyjność.

d2m62tz

Solidarna Polska będzie musiała pogodzić się z utratą Ministerstwa Środowiska. Partia Zbigniewa Ziobry wciąż jednak będzie miała pełnię władzy nad resortem sprawiedliwości. Kosztem objęcia przez Jarosława Gowina teki ministra rozwoju jest utrata kontroli nad szkolnictwem wyższym. PiS zamierza połączyć Ministerstwo Edukacji i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w jeden resort.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m62tz

Podziel się opinią

Share
d2m62tz
d2m62tz
Więcej tematów