Trwa ładowanie...

Puszcza Niepołomicka. Młody lis zaklinował się w słoiku. Potrzebował pomocy

Wzruszająca historia z Małopolski. Młody lis zaklinował się słoiku. Zwierzę było wychudzone, potrzebowało pomocy. Informację o tym zdarzeniu i zdjęcia przesłał nam pan Robert za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.
Share
Małopolska. Czytelnik WP uratował młodego lisa
Małopolska. Czytelnik WP uratował młodego lisaŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
dj5m0ry

Pan Robert jechał samochodem przez Puszczę Niepołomicką oddaloną 20 kilometrów od Krakowa. To słynne miejsce, gdzie mieściła się rezydencja króla Kazimierza Wielkiego, który polował w pobliskich lasach.

- Nagle podczas podróży zauważyłem coś rudego ze słoikiem na głowie - opowiada mężczyzna w rozmowie z Wirtualną Polską. Początkowo czytelnik WP myślał, że to kot. Gdy zatrzymał samochód okazało się, że w słoiku zaklinował się... lis. Na oko mógł mieć około rok.

- Pobiegłem za nim do lasu. Nie zdawał sobie sprawy, co się dzieje wokół niego, bo nic nie słyszał przez słoik. Udało mi się go oswobodzić. Obyło się bez zbijania słoika - opowiada pan Robert.

dj5m0ry

Zobacz także: Największy park wodny w Europie powstaje w Polsce. Wiemy więcej o cenach biletów

Na pytanie, czy lis był agresywny, czytelnik WP odparł, że zwierzę było po prostu w szoku. - Przez trzy minuty patrzył po prostu na mnie z wdzięcznością. Nie chciał ode mnie odejść, musiałem na siłę wepchnąć go do lasu - wspomina pan Robert. I dodaje, że pojawiła się chwila słabości. - Wzruszyło mnie to. Gdyby nie to, że mam myśliwskiego psa rasy beagle to ja bym się jeszcze nim zaopiekował, ale wychodzę z założenia, że miejsce lisa jest w lesie - podkreślił pan Robert.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Mężczyzna zauważył również, że w słoiku znajdowały się resztki jedzenia. - Wszystko wskazuje na to, że zaklinował się w poszukiwaniu pożywienia. Nie doszłoby do tej sytuacji, gdyby nie to, że ludzie śmiecą w lesie. Powinni się opamiętać - podkreśla czytelnik WP.

dj5m0ry

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

dj5m0ry

Podziel się opinią

Share
dj5m0ry
dj5m0ry
Więcej tematów