Trwa ładowanie...

Przesłuchanie Donalda Tuska. Stawi się na komisji?

Dziś o godzinie 10 przed komisją ds. Amber Gold ma stanąć Donald Tusk. Nie jest jeszcze pewne, czy się stawi na przesłuchanie. W niedzielę Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji mówiła, że czeka ją ciężki dzień. Podkreślała jednak, że ani z Tuskiem, ani z jego pełnomocnikiem Romanem Giertychem, nie da się niczego uzgodnić.
Share
Przesłuchanie Tuska ma się rozpocząć o godzinie 10.
Przesłuchanie Tuska ma się rozpocząć o godzinie 10.Źródło: East News
dcngre2

Donald Tusk nie potwierdził oficjalnie, że stawi się na komisji. Małgorzata Wassermann nie kryje zawodu, że takiej odpowiedzi nie dostała. W niedzielę powiedziała, że "jest tym bardziej przykre, że Roman Giertych był sam członkiem komisji śledczej i wie, że za każdym razem sekretariat dzwoni i pyta świadka, czy przyjdzie na dany termin". Dodała jednak, że ma nadzieję, że przesłuchanie będzie przebiegało spokojnie.

- Nie istnieją żadne negatywne okoliczności, które wskazują na to, że się nie stawi - mówiła Małgorzata Wassermann w "Wyborczym Grillu". Szefowa komisji zdradziła wówczas, że będzie się przygotowywać do przesłuchania podczas ciszy wyborczej.

Jak donosi "Fakt", PiS ma gotowe dwa scenariusze na to przesłuchanie jeśli okaże się, że były premier wypadnie dobrze, komisja szybko skończy go pytać, jeśli jednak będzie mu szło słabo, przesłuchanie będzie trwać nawet kilkanaście godzin.

dcngre2

O przesłuchaniu byłego premiera, a dziś przewodniczącego Rady Europejskiej napisano na stronie Sejmu: "5 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 10:00. sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F). Przesłuchanie Donalda Tuska, byłego Prezesa Rady Ministrów, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold".

Ma to być ostatnie przesłuchanie tej komisji.

Komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła działalność w 2016 roku. Wśród przesłuchanych osób znalazł się były prezes tej firmy Marcin P., a także wielu polityków Platformy Obywatelskiej czy funkcjonariusze służb. Nie udało się dotąd przesłuchać ówczesnego premiera.

dcngre2

Małgorzata Wassermann wielokrotnie publicznie przekonywała o kluczowej roli Donalda Tuska w aferze Amber Gold, a nawet o jego osobistej odpowiedzialności za nieprawidłowości w działaniach organów państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

dcngre2

Podziel się opinią

Share
dcngre2
dcngre2
Więcej tematów