Trwa ładowanie...
d1w33pw

Protest Obywateli RP przed Wawelem. Nie chcą wizyt polityków PiS

Członkowie stowarzyszenia "Obywatele RP" zorganizowali na Wzgórzu Wawelskim w Krakowie protest przeciwko wieczornym przyjazdom Jarosława Kaczyńskiego i członków rządu PiS na Wawel. W rocznicę pogrzebu Lecha Kaczyńskiego politycy PiS uczestniczyli w prywatnej mszy św. w katedrze wawelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pikieta ruchu Obywatele RP i przeciwników PiS przed Wzgórzem Wawelskim.
Pikieta ruchu Obywatele RP i przeciwników PiS przed Wzgórzem Wawelskim. (PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik)
d1w33pw

To druga taka manifestacja. Pierwsza odbyła się przed miesiącem i wtedy pikietujący blokowali przejazd rządowej kolumny. Jak informuje Radio Kraków, tym razem nie doszło do przepychanek z policją.

- Nie zgadzamy się, żeby Wawel stał się miejscem jednej jedynej słusznej partii, żeby pan poseł Kaczyński przyjeżdżał modlić na grób brata z obstawą BOR, policji, prywatną ochroną oraz obstawą ministrów i premier - mówiła reporterom "Gazety Krakowskiej" Katarzyna Kulerska, uczestniczka pikiety.

- To nie jest ich rodzina, więc nie rozumiemy takiego zachowania - dodała.

d1w33pw

W proteście na krakowskim placu o. Studzińskiego uczestniczyło około 20 osób. Wjazd rządowych limuzyn na Wawel zabezpieczało kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Zgromadzeni przy wjeździe demonstranci krzyczeli: "Precz z Kaczorem, dyktatorem".

Każdego 18. dnia miesiąca prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz inni politycy Prawa i Sprawiedliwości, w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, przyjeżdżają na Wawel, by złożyć kwiaty na ich grobie.

d1w33pw

Podziel się opinią

Share

d1w33pw

d1w33pw
Więcej tematów