Trwa ładowanie...
dcnwnzh

Prezydent Joachim Gauck i kanclerz Angela Merkel gratulują Andrzejowi Dudzie

Prezydent Niemiec Joachim Gauck, kanclerz Angela Merkel i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz pogratulowali Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Joachim Gauck i kanclerz Angela Merkel gratulują Andrzejowi Dudzie
(AFP, Fot: Tobias Schwarz)
dcnwnzh

"Jesteśmy partnerami w Unii Europejskiej i NATO, wspólnie pracujemy nad umocnieniem europejskiego pokojowego porządku i rozwiązaniem kryzysu na Ukrainie. To, że dzisiaj stoimy tak blisko obok siebie, zawdzięczamy także gotowości Pańskiego kraju, by po bezmiernych niemieckich zbrodniach podczas drugiej wojny światowej wyciągnąć do Niemiec rękę w pojednaniu i partnerstwie" - napisała szefowa niemieckiego rządu.

Przypominając jednocześnie o przypadającym w 2016 roku 25-leciu polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie, wyraziła nadzieję, by stało się to okazją do dalszego pogłębiania stosunków dwustronnych.

Gratulacje przesłał Andrzejowi Dudzie również prezydent Niemiec Joachim Gauck, podkreślając, że umacnianie i pogłębianie zaufania między Polakami i Niemcami "pozostaje naszym wspólnym zadaniem".

dcnwnzh

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Polsce i wyraził nadzieję na dobrą współpracę w sprawach Unii Europejskiej.

"Relacje Polski z UE są fundamentem najnowszej polskiej historii sukcesu. Cieszę się na współpracę z prezydentem Dudą i możliwość usłyszenia o jego pomysłach i planach dotyczących rozwijania projektu europejskiego dla wzajemnej korzyści Polski i jej europejskich partnerów" - oświadczył Schulz, cytowany w komunikacie.

Przekazał także wyrazy uznania dla prezydenta Bronisława Komorowskiego za - jak oświadczył - "jego przywództwo i nieugięte zaangażowanie w rozwijanie projektu europejskiego podczas jego prezydentury".

dcnwnzh

Podziel się opinią

Share
dcnwnzh
dcnwnzh