Trwa ładowanie...
d2ne7f0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Finlandii chce przekazać swój dom azylantom

Premier Finlandii Juha Sipila zaoferował swój dom na wsi ubiegającym się o azyl . Dom w miejscowości Kempele w północnej Finlandii będzie dostępny na początku przyszłego roku - powiedział Sipila, apelując do Finów o okazanie solidarności z uchodźcami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy z Syrii zatrzymani na granicy serbsko-węgierskiej
Uchodźcy z Syrii zatrzymani na granicy serbsko-węgierskiej (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d2ne7f0

Premier praktycznie mieszka w stolicy kraju, Helsinkach i rzadko bywa w oddalonym o ponad 500 km na północ domu.

Sipila wyraził opinię, że plan UE redystrybucji 120 tysięcy uchodźców znajdujących się w Grecji, we Włoszech i na Węgrzech powinien być dla unijnych krajów dobrowolny.

W piątek fiński rząd podwoił prognozę i ogłosił, że spodziewa się w bieżącym roku 30 tys. próśb o azyl, osiem razy więcej niż w 2014 roku. Jeszcze dwa tygodnie temu prognozowano, że wnioski o azyl złoży w tym roku 15 tys. osób.

d2ne7f0

"Finlandia w porównaniu z Europą Zachodnią nie ma atrakcyjnego systemu zabezpieczenia społecznego, czy dobrej sytuacji na rynku pracy lub innych tzw. czynników przyciągających. Poza tym, że jesteśmy postrzegani jako bezpieczny i przyjazny kraj" - oświadczyło fińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Premier Sipila rządzi w koalicji z populistyczną, eurosceptyczną i antyimigrancką Partią Finów, która chce utrzymania liczby przyznawania azylów w wysokości od 750 do 1050 rocznie.

d2ne7f0

Podziel się opinią

Share

d2ne7f0

d2ne7f0
Więcej tematów