Trwa ładowanie...

Pożar w Myszkowie. Płonie zakład przerobu odpadów. Zawalił się dach hali

Pożar na Śląsku. Zawalił się dach płonącej w Myszkowie hali zakładu recyklingu. Ogień gasi prawie 30 zastępów straży pożarny. Słup czarnego dymu widać z daleka. W pożarze nikt nie został poszkodowany.
Share
Pożar zakładów w Myszkowie (woj. śląskie), zawalił się dach płonącej hali
Pożar zakładów w Myszkowie (woj. śląskie), zawalił się dach płonącej haliŹródło: Youtube.com, Fot: youtube.com tomasz matyjas
d3d0x9q

- Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze w Myszkowie w czwartek ok. 5.50. Przed ósmą rano ogień nie był jeszcze opanowany - poinformował oficer dyżurny stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

W akcji gaśniczej uczestniczy kilkudziesięciu strażaków z jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Na miejscu pożaru jest bardzo silne zadymienie. Słup gęstego, czarnego dymu znad płonącej hali przy ul. Pułaskiego w Myszkowie widoczny jest z daleka.

Zakład Przerobu Odpadów Przemysłowych w Myszkowie, gdzie doszło do pożaru, zajmuje się odzyskiem i recyklingiem odpadów przemysłowych i poużytkowych. Jest tam m.in. linia do pełnego recyklingu zużytych filtrów olejowych, paliwowych i powietrznych Zakład może też wytwarzać z opadów paliwa alternatywne. W 2011 roku paliła się sortownia śmieci, należąca do tych samych właścicieli.

d3d0x9q

Źródło: interia.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d3d0x9q

Podziel się opinią

Share
d3d0x9q
d3d0x9q
Więcej tematów