Trwa ładowanie...
d4e8nas
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ponad 3 tys. ciężarnych zarażonych wirusem Zika

• Ponad 3 tys. kobiet w Kolumbii jest zarażonych wirusem Zika
• Nie ma szczepionki przeciw temu wirusowi
• Wirusem Zika jest w Kolumbii zarażonych 25645 ludzi
• U kobiet ciężarnych Zika może przedostać się do płodu, wywołać wady wrodzone i doprowadzić do śmierci dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Larwy komara Aedes aegypti - to ten owad przenosi wirusa
Larwy komara Aedes aegypti - to ten owad przenosi wirusa (AFP, Fot: NELSON ALMEIDA)
d4e8nas

Prezydent tego kraju Juan Manuel Santos podkreślił, że w Kolumbii nie zarejestrowano dotąd przypadków mikrocefalii powiązanych z wirusem Zika.

W sumie wirusem Zika jest w Kolumbii zarażonych 25645 ludzi, w tym 3177 ciężarnych kobiet - powiedział prezydent w programie telewizyjnym z udziałem przedstawicieli służby zdrowia.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) traktuje wirus Zika, szerzący się obecnie w Ameryce Południowej, jako międzynarodowe zagrożenie. Poprzednio taki komunikat WHO wydała w 2014 roku w związku z epidemią eboli.

Naukowcy podejrzewają, że Zika ma związek zarówno z mikrocefalią u noworodków, jak i z występowaniem rzadkiego schorzenia znanego jako zespół Guillaina i Barrego, który u osób z osłabionym układem odpornościowym może wywoływać paraliż, a w skrajnych przypadkach śmierć. U kobiet ciężarnych Zika może przedostać się do płodu, wywołać wady wrodzone i doprowadzić do śmierci dziecka.

d4e8nas

Podziel się opinią

Share

d4e8nas

d4e8nas
Więcej tematów