Trwa ładowanie...
davbd52

Pomorscy policjanci przejęli transport narkotyków wartych prawie 100 tys. zł

• Pomorscy policjanci przejęli nielegalne środki odurzające o łącznej wartości prawie 100 tys. zł
• Zarzuty przedstawiono dwóm 31-letnim mężczyznom
• Do najpopularniejszych narkotyków należą marihuana, kokaina oraz heroina
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomorscy policjanci przejęli transport narkotyków wartych prawie 100 tys. zł
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
davbd52

Pomorscy policjanci otrzymali informację dotyczącą transportu znacznych ilości narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. W związku ze sprawą w Bytowie zostało zatrzymanych dwóch 31-latków. Towar przez nich przewożony wydał się śledczym podejrzany.

- W ich samochodzie policjanci znaleźli, zapakowane w worki, dwa kilogramy marihuany. Dodatkowo podczas przeszukania tego pojazdu funkcjonariusze znaleźli ponad kilogram sproszkowanej substancji, która najprawdopodobniej jest dopalaczem. Zabezpieczone substancje przekazano do badań. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 100 tys. zł - informuje Biuro Prasowe Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono do tej pory związane ze wspólnym nabyciem środków odurzających oraz udziałem w handlu znacznymi ilościami narkotyków. Wobec mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy. Obu grozi do 12 więzienia.

davbd52

Ostatni raz do podobnej akcji doszło na Pomorzu pod koniec listopada ubiegłego roku. Słupskim śledczym udało się ustalić, że w jednym z domów na obszarze miasta znajduje się nielegalna uprawa marihuany. Podczas przeszukania budynku zabezpieczono 3 tys. tabletek ecstasy, 200 gramów marihuany, amfetaminę oraz 100 gramów kryształków dopalaczy. Wartość zabezpieczonych narkotyków to co najmniej 70 tys. zł.

Jak wynika z policyjnych statystyk większość przestępstw narkotykowych popełniana jest w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (19,8 proc.) oraz w miastach liczących 20 - 50 tys. mieszkańców - 15,8 proc. Przestępstwa narkotykowe to domena mężczyzn. Kobietom przedstawia się tylko 6 proc. zarzutów.

Z danych MSW jasno wynika, że z roku na rok zwiększa się wartość narkotyków przejmowanych przez funkcjonariuszy. Dwa lata temu zabezpieczono towar o łącznej wartości ponad 1,6 mln zł a w ubiegłym roku już 3,5 mln zł. Do najpopularniejszych narkotyków należą marihuana, kokaina oraz heroina.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

davbd52

Podziel się opinią

Share

davbd52

davbd52
Więcej tematów