Trwa ładowanie...
d1isqe5

Pogoda. Potężna chmura nad Trójmiastem. Zdjęcie robi wrażenie

Zdjęcie wału szkwałowego z Gdyni robi furorę w sieci. Tamtejszy fotograf Marek Sałatowski uchwycił moment tuż przed przejściem potężnej chmury nad jego osiedlem. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiedział o tym, jak powstało niezwykłe ujęcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Zdjęcie wału szkwałowego z Gdyni robi furorę w sieci
Pogoda. Zdjęcie wału szkwałowego z Gdyni robi furorę w sieci (Facebook.com, Fot: Marek Sałatowski)
d1isqe5

Pogoda nad morzem i resztą kraju jest ostatnio dynamiczna. Temperatura nie rozpieszcza, mocno wieje, a po niebie szybko przemieszczają się chmury, z których często pada.

Fotograf z Gdyni Marek Sałatowski chciał skorzystać z pogodnej chwili, by zrobić zdjęcie zachodu słońca nad morzem. Pogoda miała jednak inne plany - nad Gdynię przesuwała się potężna, ciemna chmura.

Źródło: Facebook.com

Pogoda. Potężna chmura nad Trójmiastem. Zdjęcie robi wrażenie

- Już z balkonu zobaczyłem, co zbliża się w stronę morza. Zbiegłem z dronem na dół, ujechaliśmy z żoną kilometr dalej, dla lepszej perspektywy. Szybki telefon do pobliskiej jednostki wojskowej, która dała zielone światło na lot i po chwili byłem już powietrzu - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską. Zdjęcia powstały po godzinie 18:00, nieopodal Wzgórza św. Maksymiliana.

d1isqe5

Zobacz też: Nawałnica nad Łodzią. Burza w obiektywie czytelnika WP

Przelot trwał cztery minuty, ale w tym czasie powstało kilka niezwykłych ujęć. Sałatowski mówi, że każda chwila dłużej w powietrzu byłaby ogromnym ryzykiem dla drona. - Coraz mocniej wiało i zaczynało padać, więc zdecydowałem się lądować - mówi. Jak opisuje, cała akcja trwała około 10 minut i zapewniła mu sporą dawkę adrenaliny.

Czytaj też: Pogoda. Jesień jeszcze poczeka. Po mroźnym tygodniu wracają wysokie temperatury
Pogoda znów zaskoczy. Upewnij się, gdzie jest burza, zanim wyjdziesz z domu. Zobacz mapę burzową online
Pogoda. Pierwszy śnieg w górach. TOPR ostrzega

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów