Trwa ładowanie...
d4imz31
pogoda

Pogoda na niedzielę i poniedziałek. Uwaga! Polska jest w tzw. "siodle". Da nam popalić!

Polska znajduje się w tzw. siodle barycznym. Na zachodzie i na wschodzie Europy dominują wyże, a na północy i na południu ośrodki niżowe. Łączy je front atmosferyczny, który pogarsza nam pogodę. Efekt? Uwaga na intensywne opady deszczu i burze! Wydano ostrzeżenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska znajduje się między niżem a wyżem
Polska znajduje się między niżem a wyżem (WXCHARTS.COM)
d4imz31

Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu obowiązuje od godz. 08.15 w niedzielę do poniedziałku.

W niedzielę przez prawie cały dzień prawie w całym kraju na niebie dominować będą chmury frontowe wraz z opadami deszczu. Po południu na wschodzie i południowym-wschodzie Polski (od Mazur i Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę i Świętokrzyskie po Podkarpacie, Małopolskę i Śląsk) dodatkowo pojawią się lokalne burze.

W ciągu dnia w pasie od Warmii, Mazur i zachodniego Podlasia, przez Łódzkie, Mazowsze i Świętokrzyskie, po Śląsk i Małopolskę oraz w pasie wybrzeża opady deszczu będą intensywniejsze - spadnie od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Tych najintensywniejszych, do 10-15 l/m2, należy oczekiwać na Warmii, na Mazowszu oraz na północy i w centrum Śląska.

d4imz31

Zobacz także: Skandaliczna wypowiedź szefa MEN. Minister komentuje

Dodatkowo po południu uważajmy na wschodzie i południowym-wschodzie kraju (w pasie od Mazur i Podlasia po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie). Tutaj podczas popołudniowych burz powieje porywisty wiatr - do 50-70 km/h.

Wieczorem w wielu miejscach kraju (oprócz północnych i wschodnich obrzeży) opady deszczu i burze pozanikają i pierwsza cześć nocy na przeważającym obszarze będzie pogodna. Niestety, w drugiej części nocy od południowego-zachodu i południa wkroczy kolejny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą chmury i kolejną porcję intensywniejszych opadów.

d4imz31

Tym razem pojawią się w Lubuskiem i na południu Wielkopolski oraz w pasie południowym - od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i Śląsk po Małopolskę. Na tym obszarze do rana średnio spadnie od 5 do 15 l/m2, a na zachodzie Dolnego Śląska i Lubuskiego (wzdłuż granicy z Niemcami) nawet do 15-20 litrów.

W poniedziałek strefa intensywniejszych opadów nieznacznie przesunie się na północ i na wschód. Opadów deszczu od 5 do 15 l/m2 należy oczekiwać w pasie od Zachodniopomorskiego przez Wielkopolskę i Łódzkie po Opolszczyznę, Śląsk i Małopolskę. Po południu na tym obszarze pojawią się także burze.

Źródło: cumulus.wroc.pl

Przeczytaj również: Pogoda będzie niebezpieczna. IMGW wydał ostrzeżenia na kolejne dni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4imz31

Podziel się opinią

Share

d4imz31

d4imz31
Więcej tematów