Trwa ładowanie...

PKP przekazały wykaz działek do programu Mieszkanie plus. Część z nich znajduje się w Warszawie

Staną one prawdopodobnie na gruntach leżących na wolskich Odolanach

PKP przekazały wykaz działek do programu Mieszkanie plus. Część z nich znajduje się w Warszawie
d1q8ipv
d1q8ipv

Spółka PKP przekazała szczegółowy wykaz 27 działek w 15 miastach o łącznej powierzchni ok. 20 ha, które mogą być wykorzystane w programie Mieszkanie plus - poinformował prezes PKP Mirosław Pawłowski. Działki leżą m.in. w Warszawie

Szczegółowy wykaz tych działek trafił do Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości(BGKN) - chodzi o dane dotyczące ich uzbrojenia, dostępu do dróg publicznych czy dostępu do energii elektrycznej i wody. - To są działki w różnych lokalizacjach w całym kraju. O ich przydatności zdecyduje operator rządowego programu, czyli Narodowy Fundusz Mieszkaniowy. PKP SA jest właścicielem jednej z największych baz nieruchomości w Polsce. Nie wyobrażam sobie, abyśmy nie włączyli się w rządowy program mieszkaniowy - powiedział Pawłowski.

Paulina Jankowska, rzeczniczka PKP nie chciała powiedzieć o które miejsca w stolicy dokładnie chodzi. - Jest za wcześnie, by o tym rozmawiać. Przekazaliśmy wykaz, a o tym czy działki sie nadają, zdecydują odpowiedzialni za programu Mieszkanie Plus - powiedziała w rozmowie z WawaLove.pl.

Jak już wcześniej informowaliśmy , staną one prawdopodobnie na gruntach należących do Polskich Kolei Państwowych leżących na wolskich Odolanach. Na początek ma powstać ich aż 30 tysięcy. Będa mieściły się w 3- i 4-piętrowych blokach. Bez piwnic i garaży. Na Odolanach znajdują się obecnie torowiska i budynki techniczne. Tam, w zamian za coroczny zysk powstaną kolejne mieszkania z programu.

d1q8ipv

Lokale "dostępne cenowo"

Uchwałę ws. Narodowego Programu Mieszkaniowego, czyli programu Mieszkanie Plus, rząd przyjął pod koniec września br. Zakłada ona zwiększenie dostępu do mieszkań dla osób o średnich i niskich dochodach oraz poprawę stanu technicznego zasobów mieszkaniowych wraz ze zwiększeniem ich efektywności energetycznej.

Zgodnie z założeniami programu powstaną m.in. tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, w mieszkaniu na wynajem ma wynieść od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12 - 24 zł za metr kwadratowy.

Do udziału w programie preferowane będą rodziny wielodzietne i rodziny o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele. Lokale mają być budowane m.in. na gruntach wniesionych do Narodowego Funduszu Mieszkaniowego m.in. przez Skarb Państwa i gminy.

d1q8ipv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8ipv
Więcej tematów