Trwa ładowanie...

PiS wycofuje się ze zmian w kodeksie wyborczym

PiS wycofuje się ze zmian w kodeksie wyborczym, zgłoszonych przez szefa partii. Kaczyńskiemu na tym bardzo zależało, ale rozwiązanie okazało się niepraktyczne.

Share
PiS wycofuje się ze zmian w kodeksie wyborczym
Źródło: East News
d1a71w1

Podczas jesiennych wyborów samorządowych w każdym obwodzie powoływano dwie komisje. Jedna zajmowała się przeprowadzeniem wyborów, druga liczeniem głosów.

PiS rezygnuje z takiego rozwiązania podczas tegorocznych wyborów europejskich i parlamentarnych - informuje "Rzeczpospolita".

d1a71w1

Problem w tym, że PiS tym samym porzuca rozwiązanie, na którym wyjątkowo zależało Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Z dokumentu szefa PKW wynika, że dwie komisje okazały się rozwiązaniem niepraktycznym. Jak ocenił Wojciech Hermeliński, problematyczne było przekazywanie dokumentów pomiędzy obwodową komisją wyborczą ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie a obwodową komisją wyborczą ds. ustalenia wyników głosowania. To powodowało nawet błędy w protokołach.

"Dwie komisje wyborcze - ds. przeprowadzenia głosowania i ds. ustalenia wyników głosowania - będą powoływane tylko przy wyborach samorządowych i przy ponownych wyborach samorządowych. Zgodnie z nowelizacją liczba osób wchodzących w skład obwodowej będzie zależeć od wielkości obwodu głosowania" - czytamy na stronie internetowej Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a71w1

Podziel się opinią

Share
d1a71w1
d1a71w1
Więcej tematów