Trwa ładowanie...
d2u3m30

PiS wycofuje się ze zmian w kodeksie wyborczym

PiS wycofuje się ze zmian w kodeksie wyborczym, zgłoszonych przez szefa partii. Kaczyńskiemu na tym bardzo zależało, ale rozwiązanie okazało się niepraktyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomysł Kaczyńskiego okazał się błędem
Pomysł Kaczyńskiego okazał się błędem (East News)
d2u3m30

Podczas jesiennych wyborów samorządowych w każdym obwodzie powoływano dwie komisje. Jedna zajmowała się przeprowadzeniem wyborów, druga liczeniem głosów.

PiS rezygnuje z takiego rozwiązania podczas tegorocznych wyborów europejskich i parlamentarnych - informuje "Rzeczpospolita".

Problem w tym, że PiS tym samym porzuca rozwiązanie, na którym wyjątkowo zależało Jarosławowi Kaczyńskiemu.

d2u3m30

Z dokumentu szefa PKW wynika, że dwie komisje okazały się rozwiązaniem niepraktycznym. Jak ocenił Wojciech Hermeliński, problematyczne było przekazywanie dokumentów pomiędzy obwodową komisją wyborczą ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie a obwodową komisją wyborczą ds. ustalenia wyników głosowania. To powodowało nawet błędy w protokołach.

"Dwie komisje wyborcze - ds. przeprowadzenia głosowania i ds. ustalenia wyników głosowania - będą powoływane tylko przy wyborach samorządowych i przy ponownych wyborach samorządowych. Zgodnie z nowelizacją liczba osób wchodzących w skład obwodowej będzie zależeć od wielkości obwodu głosowania" - czytamy na stronie internetowej Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u3m30

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2u3m30

d2u3m30
Więcej tematów