WP

PiS przegrywa w sondażu. Beata Szydło: zrobiony z tezą

Ten prawdziwy sondaż jest przy urnach - mówi była premier Beata Szydło pytana o najnowsze badanie poparcia dla partii, w którym PiS przegrywa z KE. - Piątka Kaczyńskiego przyjmowana jest dobrze - przekonuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło: sondaże zawsze budzą różnego rodzaju emocje
Beata Szydło: sondaże zawsze budzą różnego rodzaju emocje (PAP, Fot: Piotr Polak)
WP

Jak wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Gazety Wyborczej", liderem poparcia społecznego jest Koalicja Europejska z 35 proc. deklarowanych głosów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 33 proc. ankietowanych wybrałoby Prawo i Sprawiedliwość, a 11 proc. Wiosnę Roberta Biedronia, co daje opozycji jeszcze większą przewagę.

- To sondaż przygotowany na zlecenie "GW” - można powiedzieć, że z tezą - powiedziała w radiowej Trójce Beata Szydło.

Dodała, że sondaże są mniej lub bardziej trafne i zawsze budzą emocje, ale "ten prawdziwy jest przy urnach".

WP

- Sondaż jest pewnym badaniem... Nie wiem, jak były stawiane pytania, jaka była metodologia... - zastrzegała.

Wicepremier ds. społecznych oceniła, że choć badanie przeprowadzono już po ogłoszeniu tzw. piątki Kaczyńskiego, to w rzeczywistości te propozycje przez większość Polaków przyjmowane są bardzo dobrze.

- Do tej pory wybory do PE odznaczały się niską frekwencją, szczególnie w mniejszych miejscowościach. To wyzwanie, ale kampania dopiero rusza - mówiła Szydło na antenie Polskiego Radia.

WP

"Mówią, że to obciach"

Była premier pytana była także o słowa prezesa PiS ws. rodziny i spór o prawa mniejszości. - Nie będzie naszej zgody na wprowadzanie afirmacji seksualności w szkołach. Trzaskowski próbuje teraz uciec od problemu deklaracji LGBT, ale politycy PO zdali sobie sprawę, że ich prezydent wyszedł przez szereg - oceniła.

W jej opinii osoby wierzące nie mogą czuć się gorsze. - Ostatnie działania to próba pokazania - mówiąc młodzieżowym językiem - że tradycja to obciach - stwierdziła była szefowa rządu.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: „Mam nowe zadanie”. Anna Zalewska o swoim starcie do PE

WP
WP