Trwa ładowanie...
d2k33dh

PiS przeciąga senatorów na swoją stronę. "Dzwonili do mnie"

PiS wygrało Sejm, ale straciło większość w Senacie. Teraz kuszą polityków opozycji. Halina Bieda, senator KO przyznaje, że do niej dzwonili.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halina Bieda powiedziała, że dzwonili do niej z PiS
Halina Bieda powiedziała, że dzwonili do niej z PiS (BARTLOMIEJ BARCZYK / AGENCJA GAZETa)
d2k33dh

Starania PiS o większość w Senacie potwierdza senator KO Halina Bieda. - Otrzymałam propozycję pracy po tamtej stronie - powiedziała na antenie Radia Piekary. Nie chciała zdradzić, kto konkretnie do niej dzwonił. Dodała także, że trudno mówić o konkretnej propozycji, bo od razu odmówiła.

- Rozmowy nie toczyły się dalej, bo powiedziałam, że nie jestem zainteresowana - podkreśliła. Stwierdziła też, że dla niej byłoby to trudne - zmienić front.

Podział mandatów w Senacie wygląda następująco: PiS 48, KO 43, PSL 3, a Lewica 2. Cztery miejsca zdobyli z kolei kandydaci niezależni. Prawo i Sprawiedliwość straciło więc większość. Dlatego partia Jarosława Kaczyńskiego ma starać się ją odzyskać. Wystarczyłoby do tego przejście kilku senatorów.

d2k33dh

Przypomnijmy, że gdy po ostatnich wyborach samorządowych PiS brakowało jednego głosu, by mieć większość w sejmiku woj. śląskiego, ich szeregi zasilił właśnie Wojciech Kałuża. Chwilę później został wicemarszałkiem sejmiku. Ten transfer wywołał wówczas ogromne emocje.

Halina Bieda mówi, że to są "trudne wspomnienia".

d2k33dh

Zobacz też: Kontrowersje wokół abp. Sławoja Leszka Głódzia. "Pan prezydent ma prawo spotykać się z kim chce"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k33dh

Podziel się opinią

Share
d2k33dh
d2k33dh