Trwa ładowanie...
d2w85as

Pawlak: liczę, że rządy PiS się zmienią

Prezes PSL Waldemar Pawlak zapytany przez
"Fakt" jak na dziś ocenia szanse na wejście PSL do rządu
odpowiedział, że "pół na pół". Zaznaczył, że ostateczna decyzja
zapadnie w środę. Dziś będziemy rozmawiać w swoim gronie - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pawlak: liczę, że rządy PiS się zmienią
(PAP)
d2w85as

Na pytanie czy nie czuje presji, bo od PSL zależy teraz, czy odbędą się wcześniejsze wybory, czy rząd będzie miał większość, szef ludowców odpowiedział, że to jest poważna sytuacja i wymaga poważnego rozważenia argumentów. Proponowaliśmy - naszym zdaniem - najbardziej stabilne rozwiązanie - koalicję konstytucyjną z udziałem PiS, PO, LPR i PSL... - dodał.

Taka koalicja funkcjonuje w samorządzie warszawskim i wielkopolskim. Widać, że ludzie w samorządach mają więcej rozsądku i gotowości na współpracę i partnerstwo. Natomiast towarzystwo warszawskie jest bardziej skłonne do kłótni i awantur. Dlatego zastanawiamy się, czy lepszym wyjściem będą przyspieszone wybory, czy próba budowania koalicji wokół PiS - powiedział W. Pawlak w wywiadzie dla "Faktu".

Podkreślił, że w ostatnim orędziu premiera Kaczyńskiego dostrzega zmiany dotychczasowej postawy. Mówił o solidarnej Polsce. Zapowiadał też, że PiS chce odejść od awanturniczego sposobu uprawiania polityki od kryzysu do kryzysu. Jeśli w tych dwóch kwestiach PiS byłby gotowy na poważną zmianę, to są przesłanki do tego, żeby podjąć ryzyko współtworzenia rządu- uważa prezes PSL.

Powiedział też, że PSL nie boi się wyborów. Już nie raz pokazaliśmy, że z sondażami wygrywamy - dodał W. Pawlak. (PAP)

d2w85as

Podziel się opinią

Share

d2w85as

d2w85as
Więcej tematów