Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz popiera PiS ws. dopisania dodatkowych pytań do referendum

Pomysł PiS o dodanie trzech pytań we wrześniowym referendum poparł na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz. Chodzi o zagadnienia dotyczące wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego dla 6-latków i zakazu prywatyzacji Lasów Państwowych. "Bardzo dobra inicjatywa z dodaniem 3 pytań do wrześniowego referendum. Ja z całego serca ją wspieram" - napisał Paweł Kukiz. Referendum odbędzie się 6 września.

Share
Paweł Kukiz popiera PiS ws. dopisania dodatkowych pytań do referendum
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
da5s0cj

Wiadomo już, że Bronisław Komorowski odrzucił propozycję PiS w sprawie dopisania pytań do referendum. Pomysł o dopisanie kolejnych pytań to zasługa kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło, która złożyła odpowiedni wniosek.

Proponowane przez PiS pytania brzmią: "Czy jest Pani/Pan za przywróceniem powszechnego wieku emerytalnego wynoszącego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?", "Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe", "Czy jest Pani/Pan za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków?".

da5s0cj

Kolejne trzy pytania w referendum? Paweł Kukiz jest "za"

Pod pismem do prezydenta podpisała się Beata oraz szef "Solidarności" Piotr Duda. Wsparcie dla inicjatywy kolejnych pytań dał również Paweł Kukiz. Na swoim profilu na Facebooku napisał: "Bardzo dobra inicjatywa z dodaniem 3 pytań do wrześniowego referendum. Ja z całego serca ją wspieram".

Dodał również, że cieszy się, że Leszek Miller namawia ludzi, by poszli na referendum. "Pan Miller namawia do głosowania przeciw JOW-om ale pobudza obywatelskość i aktywizuje ludzi. Bardzo dobrze. Nic o nas bez nas" - napisał Kukiz.

Referendum odbędzie się 6 września. Polacy odpowiedzą na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

Zobacz także - Wniosek PiS o rozszerzenie referendum

da5s0cj

Podziel się opinią

Share
da5s0cj
da5s0cj
Więcej tematów