Trwa ładowanie...

Odra dotarła do Warszawy. Chorym dorosły mężczyzna

Potwierdzono kolejny przypadek odry. Chorobę zdiagnozowano u 36-letniego mężczyzny. Podejrzewa się ją również u rocznego dziecka - oba przypadki miały miejsce w Warszawie. Do szpitala trafiła też 31-latka z Pruszkowa.
Share
Na Mazowszu odnotowano już 14 przypadków odry
Na Mazowszu odnotowano już 14 przypadków odryŹródło: WP.PL
d17s59j

Sanepid informuje, że 36-latek leżał w szpitalu jeszcze przed rozpoznaniem zakaźnej choroby. Najpierw w Szpitalu Czerniakowskim, a po diagnozie został przewieziony do Szpitala Zakaźnego na ul. Kasprzaka. Jego stan lekarze określają jako dobry. Szpital Czerniakowski odebrał już 24 dawki szczepionki przeciw odrze.

Drugie podejrzenie dotyczy rocznego dziecka. Zostało ono przyjęte do szpitala na ul. Żwirki i Wigury. Pobrano od niego próbki do testów wirusologicznych.

Trzeci przypadek to 31-latka z Pruszkowa, która hospitalizowana jest w Warszawie. Lekarze również czekają na wyniki badań.

d17s59j

Rośnie liczba chorych

Od 31 października do 3 listopada br. zgłoszono łącznie 17 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na Mazowszu. Najwięcej zachorowań odnotowano w powiecie pruszkowskim, gdzie potwierdzono 9 przypadków zachorowań na odrę, 7 przypadków oczekuje na potwierdzenie wirusologiczne.

W całym kraju - od 1 stycznia do 15 października - zarejestrowano 128 przypadków zachorowań na odrę. To o 70 więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17s59j

Podziel się opinią

Share
d17s59j
d17s59j
Więcej tematów