Trwa ładowanie...

Nocne spotkanie w Belwederze. Nowy rząd będzie powołany do końca tygodnia

Ponad cztery godziny trwało spotkanie prezydenta z premierem i prezesem PiS w Belwederze. "Uzgodniono powołanie nowego rządu do końca tygodnia" - poinformował Krzysztof Szczerski na Twitterze. W czwartek Mateusz Morawiecki zostanie desygnowany na premiera.

Share
Nocne spotkanie w Belwederze. Nowy rząd będzie powołany do końca tygodniaŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2a2j9c

"Po ponad 4 godzinach zakończyło się ważne i wielowątkowe spotkanie prezydenta RP Andrzeja Dudy z premierem oraz prezesem PiS. Tematami rozmów były konstrukcja rządu oraz najbliższe plany polityczne większości sejmowej, uzgodniono powołanie nowego rządu do końca bieżącego tygodnia" - napisał prezydencki minister Krzysztof Szczerski na Twitterze.

Krzysztof Szczerski powiedział w nocy dziennikarzom, że w czwartek około godz. 11.00 prezydent Andrzej Duda desygnuje Mateusza Morawieckiego na premiera - podaje PAP.

d2a2j9c

Spotkanie konsultacyjne prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczęło się w środę po godz. 20.00 w Belwederze. Politycy mieli rozmawiać m.in. o harmonogramie tworzenia nowego rządu.

- Głównym tematem rozmowy będą kwestie dotyczące podziału obowiązków w ramach nowej struktury rządu. Nie chodzi bowiem tylko o kwestie personalne. Planowane są także zmiany w podziale resortów w Radzie Ministrów, powstaną nowe ministerstwa. Prezydent chce z premierem i z liderem większości parlamentarnej przedyskutować kwestie strukturalne, podziału kompetencji pomiędzy nowych ministrów, a także kwestię stanowisk nieobsadzonych, w tym ministra sportu i wiceministrów - informował przed spotkaniem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Według nieoficjalnych doniesień, rząd zostanie powołany w piątek. Expose premiera zaplanowane jest na wtorek 19 listopada.

d2a2j9c

Mateusz Morawiecki przedstawił skład swojego nowego gabinetu w ubiegły piątek. W rządzie będzie 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa: nadzoru właścicielskiego, zarządzania funduszami i klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. Premier nie przedstawił jeszcze obsady Ministerstwa Sportu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2a2j9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a2j9c
d2a2j9c
Więcej tematów