Trwa ładowanie...
d429z1e

Spotkanie prezydenta, premiera i prezesa PiS w Belwederze

W środę po godz. 20 w Belwederze rozpoczęło się spotkanie konsultacyjne prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy mają rozmawiać m.in. o harmonogramie tworzenia nowego rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i Krzysztof Szczerski przed spotkaniem w Belwederze
Andrzej Duda i Krzysztof Szczerski przed spotkaniem w Belwederze (PAP)
d429z1e

- Głównym tematem rozmowy będą kwestie dotyczące podziału obowiązków w ramach nowej struktury rządu. Nie chodzi bowiem tylko o kwestie personalne. Planowane są także zmiany w podziale resortów w Radzie Ministrów, powstaną nowe ministerstwa. Prezydent chce z premierem i z liderem większości parlamentarnej przedyskutować kwestie strukturalne, podziału kompetencji pomiędzy nowych ministrów, a także kwestię stanowisk nieobsadzonych, w tym ministra sportu i wiceministrów - informuje szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Szczerski przypomniał, że Andrzej Duda pozytywnie zaopiniował zaproponowany przez Mateusza Morawieckiego kształt polskiego rządu. Jak informuje, politycy przedyskutują też plany gabinetu na pierwsze miesiące pracy. Podczas spotkania prawdopodobnie zapadną wiążące decyzje. - Teraz te rozmowy są już na tyle zaawansowane, że to powinno być już spotkanie konkluzywne, zamykające proces formowania rządu - powiedział.

d429z1e

Według nieoficjalnych doniesień, Mateusz Morawiecki zostanie desygnowany na stanowisko premiera w czwartek, natomiast rząd zostanie powołany w piątek. Expose premiera zaplanowane jest na wtorek 19 listopada.

Rzecznik rządu uchyla rąbka tajemnicy ws. nowego ministra sportu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d429z1e

Podziel się opinią

Share
d429z1e
d429z1e
Więcej tematów