Trwa ładowanie...
dic7cwu

Senat. PiS nie tylko kusił? Bogdan Klich: Byliśmy zastraszani

Bogdan Klich stwierdził, że senatorom opozycji nie tylko oferowano intratne stanowiska w przypadku przejścia do PiS. - W pewnych przypadkach straszono - powiedział senator KO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bogdan Klich stwierdził, że senatorzy opozycji byli nie tylko kuszeni, ale i zastraszani przez wysłanników PiS
Bogdan Klich stwierdził, że senatorzy opozycji byli nie tylko kuszeni, ale i zastraszani przez wysłanników PiS (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
dic7cwu

Bogdan Klich powiedział w rozmowie z dziennikarzem Onetu, że senatorów straszono "nieszczęściem", które może zdarzyć się ich firmom, albo "działaniom", które prowadzą. Senator Koalicji Obywatelskiej potwierdził, że kilkunastu jego kolegów było kuszonych stanowiskami.

- Część uznała, żeby nie mówić o tym publicznie. Proponowano im stanowiska ministerialne, ale też rozmaite świadczenia regionalne, czy lokalne - powiedział Klich.

Senat. PiS nie tylko kusił? "Byliśmy zastraszani"

Bogdan Klich dopytywany o konkretne nazwiska potwierdził, że jednym z takich senatorów miał być Krzysztof Dowhan. - Wobec niego stosowano i zasadę kija i zasadę marchewki - powiedział były szef MON. Krzysztof Dowhan przyznał, że wysłannicy PiS próbowali go namówić do zagłosowania na Stanisława Karczewskiego jako kandydata na marszałka Senatu.

dic7cwu

Zobacz też: Marek Jakubiak o walce PiS o Senat

- Informacja o tym, że Jacek Bury jest zamieszany w jakąś sektę też nie była przypadkowa - powiedział Klich o senatorze KO z Lublina. - Mechanizm był prosty. Pojawiał się telefon, lub przez pośrednika docierała informacja, ze będą kłopoty - dodawał. Klich zaprzeczył, by władze KO zgłosiły takie przypadki. - To indywidualna kwestia każdego z kuszonych lub straszonych - podkreślił.

Czytaj też: PiS kusi senatorów stanowiskiem ministra sportu? Waldemar Paruch: To niewykluczone

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dic7cwu

Podziel się opinią

Share
dic7cwu
dic7cwu
Więcej tematów