Trwa ładowanie...
d3qlcbg

NIK chciał przeprowadzić kontrolę w szpitalu. "Dwukrotnie odmówiono im wstępu"

Krzysztof Kwiatkowski złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z uniemożliwieniem przeprowadzenia kontroli w szpitalu w Olkuszu. - Stanowczo zaprzeczam. Nie było sytuacji, że kontroler nie został wpuszczony - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Marta Pióro, rzecznik prasowa szpitala.
Share
Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział kontrole kompetencji dla instytucji utrudniających śledztwo NIK
Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział kontrole kompetencji dla instytucji utrudniających śledztwo NIKŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d3qlcbg

Kontroler Najwyższej Izby Kontroli w Krakowie miał sprawdzić nieprawidłowości dotyczące wykonywania świadczeń przez szpital w Olkuszu. Czynności zaplanowano na wniosek posłów i starosty powiatu olkuskiego. Kontrolerowi dwa razy odmówiono wstępu do szpitala i dodatkowo nie przedstawiono mu wymaganych dokumentów - czytamy na stronie NIK.

- Podjęliśmy współpracę z Najwyższą Izbą Kontroli. Stanowczo zaprzeczam, że kontrolerzy nie zostali wpuszczeni do placówki - powiedziała WP Marta Pióro, rzecznik prasowa olkuskiego szpitala.

Prezes NIK skierował w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Każdy ze sprawdzanych podmiotów ma obowiązek współpracować z publicznym organem. - Aby ten proces mógł przebiegać sprawnie, niezbędna jest dwustronna współpraca - mówi Kwiatkowski.

d3qlcbg

Zobacz również: Miażdżący raport o służbie zdrowia

- Rozmawialiśmy za każdym razem - broni się Pióro. - Mieliśmy wątpliwości co do zakresu kontroli i je wyjaśniamy - dodaje.

W przypadku problemów z kontrolą, osoba utrudniająca śledztwo może zostać skazana nawet na trzy lata więzienia. Najwyższa Izba Kontroli zapowiedziała, że w przypadku podobnych incydentów w będzie chciał przeprowadzenia kontroli z zakresie kompetencji tych instytucji.

Źródło: nik.gov.pl

d3qlcbg

Podziel się opinią

Share
d3qlcbg
d3qlcbg
Więcej tematów